Nebýt toho, že Štork u soudu všechno přiznal, mohl dostat až šest let. „Jde o velmi závažnou trestnou činnost, která má za následek devastaci lidských životů a obžalovaný na tom má svůj podíl,“ vyčítal soudce Vladimír Sova Štorkovi i jeho dvěma spoluobžalovaným Jakubu Brtnickému a Lucii Vlčkové z Třeště.

Oba téměř o generaci mladší od Štorka drogy odebírali a dál je prodávali. Celkem šlo u všech třech o desítky případů. Na prodeji především pervitinu pak vydělali stovky tisíc korun. Štorkovi navíc soud zabavil necelých patnáct tisíc korun a státu propadla i jeho dvě auta BMW a Toyota, v nichž drogy vozil.

Ilustrační snímek
Otcem znásilněná dívka z Vysočiny porodila v šestnácti letech vlastní sestru

Brtnický, který nebyl dosud soudně trestán, odešel s výchovným trestem. Soud mu uložil trest na čtrnáct měsíců odložený na zkušební dobu tří let. „Byla to mladická nerozvážnost a hloupost,“ řekl soudu Brtnický a dušoval se, že s prodejem drog skončil. Nyní pracuje v zahraničí, konkrétně ve Španělsku. „Našel jsem si dobře placenou práci, abych nemusel prodávat drogy,“ dodal Brtnický. Dalším trestem pro něj je propadnutí více než jednoho sta tisíc korun, několik euro a dolarů.

Čistý trestní rejstřík měla dosud i Vlčková. Od soudu odešla se stejným trestem jako Brtnický. Státu v jejím případě propadlo necelých tři a půl tisíce korun.

Ilustrační foto.
Postrach kamioňáků: vykrádali auta v Jihlavě, kvůli stresu z války na Ukrajině

Rozsudek ze středy 7. prosince je pravomocný u Brtnického a Vlčkové. Štork má výhrady k výši trestu a zvažuje odvolání. Na jeho podání si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. V jeho případě by se tak ještě kauzou mohl zabývat Krajský soud v Brně. Státní zástupce Kamil Špelda se práva na odvolání vzdal u všech obžalovaných.