„Obžalovaný byl obviněn z přečinů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti s trestní sazbou odnětí svobody až na tři roky,“ informovala mluvčí třebíčského soudu Jaroslava Valášková.

Nehoda se stala 21. května před půl dvanáctou dopoledne na silnici druhé třídy číslo 135 u Valče. Řidič dodávky podle obžaloby nedal přednost v jízdě motorkáři, který jel na stroji Honda CBR směrem od Třebíče. Následek střetu byl fatální pro řidiče motorky, který narazil do pravého zadního boku dodávky. Motorkář na místě zemřel, jeho nezletilý spolujezdec skončil na deset dní v dětské nemocnici.

Hlavní líčení soud minulý týden odročil na neurčito. Soud chce totiž přesunout část dokazování přímo na místo nehody. „Soud požádá policii o zajištění procesního úkonu, který bude proveden na místě nehody,“ uvedla mluvčí Valášková s tím, že přesný důvod postupu soudu neupřesnila.

Kdy padne verdikt, není zatím jasné.

close Místo tragické nehody. info Zdroj: Mapy.cz zoom_in Místo tragické nehody.

Nehoda u Valče je jednou z loňských tragických nehod, při nichž na Vysočině zemřelo třicet lidí. Celkem se v kraji stalo bezmála pět tisíc nehod. Dvaadevadesát lidí bylo zraněno těžce. Pod vlivem alkoholu nebo drog havarovalo 153 řidičů, škody na majetku šly do stovek milionů korun.

Podle Českého statistického úřadu se nehody s tragickými následky v roce 2022 odehrály nejčastěji mezi 14. a 15. hodinou. V tomto časovém úseku došlo k usmrcení šesti osob.