„Zahájili jsme trestní stíhání muže, který byl obviněn z přečinu pytláctví. Čin byl spáchán osobou, která má zvlášť uloženou povinnost chránit životní prostředí, navíc v době hájení. S návrhem na podání obžaloby jsme případ předali státnímu zastupitelství,“ uvedla bez dalších podrobností Kroutilová. Myslivci za to hrozí trest od šesti měsíců do pěti let nebo peněžitý trest.

Okresní státní zástupce Kamil Špelda Deníku řekl, že obžalobu bude k Okresnímu soudu v Jihlavě podávat zřejmě tento týden.

Srna, ilustrační foto.
Myslivci u Čížova měli umlátit dvě srnky. Prý rána z milosti

Milan Beneš do telefonu reagoval, že se k obvinění nechce vyjadřovat. V únoru myslivec Deníku popsal, že se dezorientované srnky zamotaly do pletiva a zranily se. „Nebyla jiná možnost, než jim ušetřit trápení,“ vysvětloval myslivec.

Událost nahlásili chataři. Ti byli svědky toho, jak dva myslivci s klackem v ruce srnky ubili k smrti. Mělo jít o tři zvířata. Jedné srnce se podařilo utéct.

Proti chování myslivců se ohradil Okresní myslivecký spolek Jihlava. „O aktuálním vývoji nemám žádné informace. Ihned po události jsme se proti takovému chování důrazně ohradili. Nic podobného se nemůže dít a odsuzujeme to. Pokud policie dospěla k závěru, že se stal trestný čin, pak musí být i potrestán,“ uvedl předseda spolku Josef Prokeš. Ten Deníku řekl, že pokud je Beneš členem Českomoravské myslivecké jednoty, pak to v případě pravomocného odsuzujícího rozsudku pro něj bude mít dopady i na členství.

Kriminalisté na začátku prověřovali i syna Milana Beneše, ale ten z ničeho obviněn nebyl.