Překážku někdo nastražil přímo u přechodu přes trať pro pěší na trase mezi Kostelcem a Slavonicemi. „Strojvedoucí stačil zastavit, kameny odstranil a pokračoval v cestě. Vlak měl kvůli neplánované zastávce tříminutové zpoždění. Případ jsme oznámili policii," řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař.

Na koleje kromě pečlivě vyskládaných kamenů do výšky několika centimetrů kdosi položil plastové lahve, kusy hadrů a kabely. Policisté okamžitě po nahlášení události začali v okolí pátrat. „Provedli jsme kontroly i na dalších přejezdech a celý den jsem monitorovali situaci, abychom minimalizovali případné hrozící nebezpečí," upozornila jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ten, kdo barikádu na koleje postavil, na to musel mít dostatek času. Dal si práci i s jakýmsi podpisem či vzkazem. Na betonový přechod z kamenů vyskládal slovo Lol či číslovku 707, záleží, z jakého pohledu kameny dotyčný skládal. S podobným vzkazem na kolejích se policisté setkávají zcela výjimečně a lze ho přirovnat k podpisu sprejerů.