V trénování mládeže může pokračovat. „Nebylo prokázáno, že se stal skutek, pro který byl Petr Paul obžalován," zdůvodnil verdikt soudce Zdeněk Chalupa. Rozsudek ještě není pravomocný. Obhájce Paula se vzdal odvolání, státní zástupkyně Milena Smetanová si ale ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Není tak vyloučeno, že se případ může dostat znovu ke Krajskému soudu v Brně.

Šestačtyřicetiletý Paul podle obžaloby při oslavách konce roku 2010 pustil v televizi třem dětem u něj doma v Puklicích pornofilm, který zachycoval pohlavní styk muže s mrtvolou a jiné sexuální praktiky. Dvěma dětem přitom v té době bylo pouhých deset let, jedné dívce dvanáct.

V letech 2009 až 2011 se pak měl několikrát nevhodně chovat k dívkám při tréninku, na soutěžích či na společných dovolených v zahraničí. „Po dívkách například chtěl, aby mu ukázaly prsa, což jedna z nich vícekrát udělala," uvedla Smetanová.

Paul měl dívky lechtat po břiše, hrudníku i stehnech, což jim mělo být nepříjemné, a nepřiměřeně často jim říkal miláčku, královno, lásko, beruško nebo kočičko.

Paul všechna obvinění včetně toho, že měl dětem dávat alkohol, od začátku odmítal. Přesto byl loni v květnu odsouzen na osm měsíců. Soud mu trest podmíněně odložil na zkušební dobu dvou let a dal mu zákaz trénování na dva roky. Obvinění z podávání alkoholu byl zproštěn. Paul se proti rozsudku odvolal a Krajský soud v Brně věc vrátil do Jihlavy k novému projednání.

Svědkové údajně nebyli věrohodní

Problémem celé kauzy byla věrohodnost svědků. „Utvořily se dvě skupiny svědků, z nichž jedni obžalovaného obviňují, druzí tvrdí opak. Rozpor se nepodařilo vyjasnit. Pokud existují pochybnosti, zda se skutky staly, či nikoli, nelze postupovat jinak, než obžalovaného zprostit viny," vysvětlil soudce Zdeněk Chalupa.

Znalci označili svědky, kteří svědčili v prospěch Paula, za více věrohodné, než ty, kteří svědčili proti Paulovi.

Žalobkyně Milena Smetanová označila některé Paulovy svědky za nevěrohodné. Například Martina Kremera, který chodil do tanečního kroužku a figuruje jako obviněný v rozsáhlé kauze pojistných podvodů, jež měl podle policie organizovat Paul. Devítičlenná skupina podle policie fingovala dopravní nehody a krádeže aut.

Obviněná je i současná Paulova družka. Hrozí jim až pětileté tresty. Případ vyšetřují kriminalisté a není vyloučeno, že rozsah trestné činnosti celé skupiny ještě rozšíří.