Kolem čtrnácté hodiny odpolední policisté zastavili řidiče osobního auta Audi S8, ten na místě nepředložil řidičský průkaz. Poté vyzvali mladého muže k předložení dalších dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla.

"Zjistili, že na základě rozhodnutí Magistrátu hlavního města Praha byl mladému muži vysloven loni v říjnu zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel v délce šesti měsíců pro všechny skupiny a na základě rozhodnutí Magistrátu města Jihlava mu byl vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel v délce šesti měsíců pro všechny skupiny, a to do července letošního roku. Řidič tedy pozbyl řidičské oprávnění a má vysloveny dva platné zákazy řízení všech motorových vozidel," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté si všimli, že mladý muž je zřejmě zfetovaný. To potvrdil orientační test na přítomnost návykových látek s pozitivním výsledkem. Policisté ho vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, které na místě odmítl.

"Policisté muži zakázali další jízdu. Ve věci zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a sdělili mu podezření z výše uvedeného přečinu," dodala Čírtková.