Šestatřicetiletý muž z Pelhřimovska je totiž v krajském městě známou firmou. "Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán za majetkovou trestnou činnost, naposledy byl odsouzen letos na jaře. Navíc má až do podzimu příštího roku uložen zákaz pobytu na území okresu Jihlava," informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Přesto se tento muž v sobotu 20. října nacházel v Jihlavě, kde před devátou hodinou večer přišel do obchodního domu na ulici Romana Havelky. Vzal vystavené zboží za téměř tři tisíce korun. Kameru a MP3 přehrávač si dal do tašky, kterou prostrčil do prostoru mimo prodejní plochu. Poté chtěl odejít, v tom mu ale zabránil pracovník ostrahy. Zboží bylo poškozené a nebylo ho tak možné vrátit zpět do prodeje.

Na místo tedy byli přivoláni policisté. "Zjistili jsme, že se jedná o stejného pachatele, který se dopustil krádeže v obchodním domě ještě o tři dny dříve. V tomto případě si z obchodu v dopoledních hodinách odnesl dvě lahve alkoholu za více než dva tisíce korun," doplnila k tomu Kroutilová. Policie případ nadále vyšetřuje.