Ludvík navíc dostal zákaz řízení na osm let a zdravotní pojišťovně musí zaplatit asi 600 tisíc korun. Odškodné pro oběti nehody hradily pojišťovny. Rozsudek není pravomocný. Případem se tak ještě zřejmě bude zabývat Krajský soud v Brně.

Vzhledem k tomu, že Ludvík v době nehody nebyl pod vlivem alkoholu, jedná se o poměrně překvapivé rozhodnutí. Soudy na Vysočině většinou za podobné nehody ukládají podmíněné tresty. „Obžalovaný měl v kartě řidiče několik záznamů. Vzhledem k závažným následkům nehody jsem navrhoval nepodmíněný trest,“ vysvětlil Deníku třebíčský státní zástupce Zdeněk Špaček.

Muž za volantem taženého auta nadýchal přes jednu a půl promile, navíc u sebe neměl řidičský průkaz.
Řidič v taženém autě kličkoval v Lázu po silnici, měl přes jednu a půl promile

Nehoda se stala loni 2. května u Hodic na Jihlavsku kolem čtvrté hodiny odpoledne. Ludvík v té době řídil osobní auto Peugeot 307 směrem od Telče na Hodice. Podle obžaloby jel v nebezpečném místě rychlostí přes devadesát kilometrů v hodině, což podle žalobce neumožňovalo bezpečné projetí pravotočivé zatáčky. Ludvík kvůli tomu dostal smyk, vjel do protisměru, kde se střetl s osobním autem Opel Astra. Po kolizi se Ludvíkův vůz převrátil na střechu.

Následky střetu byly fatální. Sedmnáctiletá dívka, která cestovala v autě s Ludvíkem, zemřela v nemocnici. Těžké zranění utrpěl i další Ludvíkův spolujezdec. V druhém autě se těžce zranili další dva lidé.

Ludvík čelil obvinění z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Za to mu hrozil trest od dvou do osmi let. Kauzou se zabýval třebíčský soud, protože dívka, která při nehodě zemřela, byla v příbuzenském vztahu s pracovnicí jihlavského soudu.