Tak dlouho se chodí pro vodu až se ucho utrhne a do třetice všeho zlého. Čtyřicetiletý muž se v období od března do června dopustil v Jihlavě tří krádeží, při nichž způsobil škodu přes čtyřicet tisíc korun. „V březnu ve dvou případech vnikl do bytového domu a odcizil různé věci. V prvním případě se ve společných prostorech domu vloupal do skříněk a odcizil nářadí, oblečení a další věci,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V druhém případě v bytovém domě ukradl tři jízdní kola odstavená na chodbě. Ukradené věci se následně snažil prodat nebo vyměnit.

Ke třetí krádeži došlo v červnu a cílem zloděje se stalo auto zaparkované na ulici. „Ve večerních hodinách upoutal jeho pozornost automobil VW s neuzamčeným zavazadlovým prostorem. Muž z něho odcizil kufřík s dronem, tašku s oblečením a další věci,“ upřesnila policejní mluvčí.

Dal se na útěk

V tomto případě ale měla krádež jiný konec. Muže s taškou si v nočních hodinách na ulici Brněnská všimli policisté, ten se při jejich spatření v tušení blížícího se konce dal ihned na útěk a tašku odhodil. Odcizené věci policisté zajistili a převzal si je zpět jejich majitel.

Vypátrání a dopadení muže pak v krátké době následovalo. Kriminalisté se dostali na stopu čtyřicetiletému muži a z výsledků prověřování navíc vyplynulo, že stojí ještě za dalšími krádežemi v Jihlavě. Státní zastupitelství vydalo souhlas s jeho zadržením, policisté po něm vyhlásili pátrání a tento týden skončil muž v policejní cele. Muže důvodně podezřelého ze spáchání série krádeží vypátrali policisté v pondělí 13. června ve večerních hodinách v Jihlavě na ulici Havlíčkova. Čtyřicetiletého muže cizí státní příslušnosti, který pobývá na Havlíčkobrodsku, zadrželi a odvezli ho na oddělení policie. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Muž byl obviněn z pokračujícího přečinu krádeže,“ řekl Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již soudně trestán.

Po provedení všech nezbytných úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky.