První případ zaznamenali policisté ještě před svítáním, po třetí hodině ranní. V Jemnici ve Slavnonické ulici ležel u silnice bezvládně sedmapadesátiletý muž. S 3,22 promile skončil na záchytce.

Stejná cesta čekala odpoledne sedmatřicetiletého muže, který seděl na lavičce na náměstí ČSL v Kamenici nad Lipou. S hodnotou 3,67 se neorientoval v času ani prostoru a nebyl schopen samostatné chůze. Na nádražní lavičce si ustlal i šedesátiletý muž ve Žďáru nad Sázavou. U něj policisté naměřili 3,16 promile a kvůli obavě o jeho zdraví a život putoval také na záchytku.

Před šestou hodinou večer pak policisté přijali oznámení o opilém muži, který začal v domě v Lipnici nad Sázavou slovně napadat jinou osobu. Hlídka zjistila, že sedmadvacetiletý muž má v dechu přes tři promile alkoholu. „Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání nadále pokračovat, policisté muže zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Alkohol zjistili strážci zákona také u jednoho řidiče, padesátiletý muž na elektrické koloběžce směřující v krajském městě Vysočiny k ulici U Pražského mostu měl 0,63 promile, opakovaná zkouška ukázala ještě vyšší hodnotu. Jízda muže tak skončila, je navíc podezřelý z přestupku.