Snad nejhorší den životě má za sebou prodavačka potravin U Ráčků v malé obci Křoví na Žďársku.

Netušila, že zákazník, který si sem přišel v úterý 20. dubna po sedmé ráno nakoupit, je lupič. „Do prodejny potravin přišel muž, který se po prodejně nejdříve procházel. Pak si vybral pečivo, které chtěl u pokladny zaplatit. Poté, co zaplatil, zůstal stát před pokladnou v ruce s paralyzérem a požadoval po prodavačce, aby otevřela pokladnu, jinak na ni paralyzérem zaútočí,“ popsala situaci policejní mluvčí Dana Čírtková.

Žena v obavě o svůj život pokladu otevřela. Lupič sáhl dovnitř, sebral papírové peníze i kovové mince v řádu několika tisíc korun. Když se zmocnil peněz, z prodejny odešel.

„Od prodejny zřejmě odjel na kole, které stálo opřené venku před vchodem do prodejny. Prodavačka poté loupežné přepadení oznámila na linku 158. Při loupežném přepadení nedošlo k napadení ani ke zranění prodavačky,“ upřesnila Čírtková.

Lupiče hledal i vrtulník

Operační důstojník na místo okamžitě vyslal policejní hlídky a do pátrání po pachateli loupeže se zapojil také policejní vrtulník. Ani po pečlivé prohlídce místa činu a jeho okolí se pachatele nepodařilo najít.

Na základě kamerových záznamů a výpovědi prodavačky se podařilo získat poměrně přesný popis podezřelého. „Jedná se o muže ve věku zhruba 30 - 35 let, který mluvil česky bez jakéhokoliv zvláštního přízvuku. Na sobě měl oblečenou mikinu červené barvy, která měla na rukávech, bocích a kolem krku kombinaci s tmavě šedou barvou, tmavě šedivé nebo tmavě modré kalhoty a na hlavě měl bílou čepici,“ upřesnila policejní mluvčí.

Na očích měl lupič dioptrické brýle a na obličeji roušku. „Na levé ruce mezi palcem a ukazováčkem by mohl mít drobnější tetování. K jízdnímu kolu, na kterém od prodejny pravděpodobně odjel směrem k nedalekému lomu, se bližší popis nepodařilo získat,“ dodala mluvčí.

Kriminalisté se obracejí na případné svědky, kteří si v úterý ráno všimli muže, který se po obci Křoví pohyboval na jízdním kole, případně vedl jízdní kolo a směřoval k prodejně potravin nebo od prodejny potravin, aby volali na tísňovou linku 158. To se týká i svědků, kteří muže na zveřejněném záznamu a fotografiích poznali, případně měli informace k jeho současnému pohybu.