V pátek přijali policisté oznámení před třetí hodinou odpoledne. Podle něj měl na mostě v ulici Brněnská sedět muž s nohou přehozenou přes okraj. Na místo ihned vyrazila policejní hlídka. „Policisté se po příjezdu na most okamžitě k muži přiblížili a začali s ním komunikovat. Muž byl ve špatném psychickém stavu a zjevně pod vlivem alkoholu. Jednu nohu měl přehozenou přes zábradlí, neměl tak dobrou stabilitu a hrozil jeho pád z mostu dolů,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté se ho snažili uklidnit a zabránit mu ohrožení života. „V nejvhodnější dobu pak muže ze zábradlí stáhli směrem na chodník a dostali ho tak do bezpečí. Na místo policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu. U muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu,“ doplnila Kroutilová.

Po ošetření lékařem muže převezli na záchytnou stanici.

Zasahovat na stejném místě museli policisté také v úterý 31. října. Přivoláni na most byli o půl čtvrté odpoledne. Na římse s nohama spuštěnýma dolů tam seděl muž. „Oba policisté k němu přistoupili a jeden z nich navázal s mužem citlivě komunikaci. Byl ve velmi špatném psychickém stavu, rozrušený, nakláněl se směrem dolů a hrozil jeho pád z mostu.

Policisté muže v nejvhodnější okamžik uchopili a ze zábradlí ho stáhli na chodník. Následně ho předali do péče přivolané zdravotnické záchranné služby, pod vlivem alkoholu nebyl. Po vyšetření lékařem policisté zdravotníkům asistovali při převozu muže do zdravotnického zařízení,“ sdělila mluvčí.