Spor mezi devatenáctiletým mužem a obyvateli domu na Polensku začal, když chtěl mladík zaplatit za výmalbu, kterou v domě prováděl. S jeho prací ale obyvatelé domu nebyli spokojení. „Mladík nejprve poškodil kopáním vstupní dveře domu a dožadoval se předání finanční částky. Když ho chtěl obyvatel v domě konfrontovat s nedostatky domluvených prací, začal mladík ohrožovat muže nožem a vyhrožovat mu,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Napadený muž se útočníkovi bránil a o nůž ho připravil. „Útočník se i tak snažil o další napadání a získání nože zpátky. Na pomoc přišli další obyvatelé domu a společně mladíka drželi na místě do příjezdu policistů,“ pokračovala mluvčí.

První Gladiator Race v Třebíči
Top 5 událostí na Vysočině podle čtenářů. Podívejte se, o co jste měli zájem

Policisté mladého muže na místě zadrželi a ten následně skončil v policejní cele. „Při dechové zkoušce devatenáctiletému muži policisté naměřili hodnotu necelé jedno promile alkoholu. Mladík čelí obvinění ze dvou trestných činů a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi,“ doplnila mluvčí k případu, ke kterému došlo v pondělí pětadvacátého prosince večer.

Napadeného muže odvezli záchranáři s drobnějším zraněním do jihlavské nemocnice. Obviněný mladík měl doposud čistý trestní rejstřík.