Nejzávažnější prohřešek odhalili policisté v Jihlavě, a to šestadvacetiletého řidiče ze Znojemska, který řídit nesmí. „ Nepředložil řidičský průkaz. Policisté zjistili, že má tento muž uložený zákaz řízení všech motorových vozidel,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

To však nebylo jeho jediné provinění. „Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Byl pozitivní na amfetamin,“ doplnila Kroutilová s tím, že další jízdu mu policisté zakázali a případ nadále řeší.

Ilustrační foto.
Dvaačtyřicetiletý cizinec posprejoval půl Jihlavy. Policisté ho chytili

Zkouška na amfetamin ukázala pozitivní výsledek také u osmadvacetiletého řidiče v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku. „S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se bude jednat o přestupkové jednání na úseku dopravy nebo trestný čin,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Policisté v Hrotovicích na Třebíčsku naopak zastavili opilého jednačtyřicetiletého řidiče. „Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,17 promile alkoholu, také opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. V další jízdě muž již nesměl pokračovat a na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz,“ informovala Kroutilová.

David Hoffinger
Hluk trestal údery do hlavy. Tyran dětí a žen se skrýval marně, odsedí si 5 let

O něco méně pak požila třiačtyřicetiletá řidička projíždějící Novým Městem na Moravě. „Naměřená hodnota dechové zkoušky činila 0,77 promile alkoholu. Opakovaná zkouška vykázala hodnotu 0,83 promile. Policisté řidičce na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz,“ dodala Rázlová.

Všemi čtyřmi případy se nadále zabývají příslušné správní orgány a jak to vypadá, úterní hříšníci svůj řidičský průkaz jen tak neuvidí.