Dvacetiletý dělník a věrný fanoušek SK Horácké Slávie Třebíč během utkání na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě s domácím týmem HC Dukla Jihlava loni 3. října ztropil v hledišti výtržnost, když se dostal do konfliktu s jihlavským fanouškem Janem Teltscherem. Ten Nevrzala i ostatní v hledišti, kde bylo kolem 2300 lidí, provokoval a nadával jim do třebíčských sviní. Pořadatelé museli běsnícího jihlavského fanouška vyvést, ale ten se na stadion po chvíli vrátil a znovu začal rozdávat pěsti a plival na všechny strany. Do potyčky se dostal i s pořadateli. Ti ho nakonec ze stadionu vyvedli a předali policii.

„Pokřikoval na nás ÚDH, jestli paní soudkyně víte, co to znamená," hájil se u soudu Nevrzal. (Údolí dutých hlav – poznámka autora) Sám se označil za fanouška, který nevynechá žádný zápas třebíčského klubu. Přiznal, že přišel na zápas pod vlivem alkoholu. Kromě konfliktu s Teltscherem i on házel v hledišti pivem, plivl na jihlavského fanouška a na stadionu kouřil.

„Omlouvám se, vím, že to byla chyba," kál se Nevrzal. Doufal totiž, že dostane mírnější trest, než který mu soudkyně vyměřila v takzvaném trestním příkazu. Tehdy dostal trest na osm měsíců podmíněně odložený na zkušební dobu osmnácti měsíců. Navíc dostal dvouletý zákaz vstupu na utkání tří nejvyšších hokejových soutěží v Česku.

„Mám mezi fanoušky hodně kamarádů a mrzelo by mě, kdybych nemohl tak dlouho na hokej," argumentoval Nevrzal a sliboval, že se polepší.

Nevrzal už byl v minulosti trestán za přestupky. V jednom případě močil na veřejnosti, ve druhém rozbil výlohu.

Soudkyně Tereza Jedličková nakonec ale jeho slibům uvěřila a trest zákazu vstupu na stadion mu v hlavním líčení zmírnila na jeden rok. Ostatní tresty zůstaly stejné. Rozsudek je pravomocný. Nevrzal i státní zástupce Ivo Novák se vzdali práva na odvolání. Soudkyně Tereza Jedličková ještě Nevrzala upozornila, že by se měl vyvarovat požívání většího množství alkoholu, protože z toho pramení většina jeho problémů.

„Na sportovní utkání chodí rodiče s dětmi. Když vidí, jak se někteří lidé na stadionu chovají, nevede to k jejich dobré výchově. Tyto negativní projevy je potřeba eliminovat," uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně Tereza Jedličková.

Výtržnosti fanouška Teltschera bude soud projednávat v jiném hlavním líčení. Teltschera navíc zřejmě čeká přísnější trest, protože už byl za výtržnosti podmíněně odsouzen. Kromě toho mu předloni soud nařídil ambulantní protialkoholní léčbu, kterou ale ignoroval. Při utkání 3. října v Jihlavě měl navíc v krvi přes dvě promile alkoholu.