Žena si podle policie koupila padělané maturitní vysvědčení a předložila ho při žádosti o zaměstnání. „Žena si v září loňského roku domluvila na internetu dodávku vysvědčení s člověkem, který jí přislíbil zhotovit falsum listiny. Tu žena potřebovala, neboť chtěla získat zaměstnání u jihlavské společnosti a k žádosti musela doložit maturitní vysvědčení," popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Za padělané vysvědčení, které dorazilo na dobírku na začátku října, žena zaplatila dvanáct tisíc korun. „Letos v únoru pak žena jako zájemce o zaměstnání uvedla do dotazníku nejvyšší dosažené vzdělání střední s maturitou a společnosti předložila i padělané vysvědčení," uvedla mluvčí.

Přivolaní policisté z hospodářské kriminálky začaly shromažďovat důkazy. Kromě jiného zjistili, že žena ve v minulosti střední školu sice studovala, ale studium ukončila ve druhém ročníku a k maturitě se nikdy nedostala. „Žena předložila listinu jako pravou, i když věděla, že se jedná o falsum a že je její nejvyšší vzdělání základní. Na základě shromážděných důkazů následně kriminalisté sdělili ženě podezření ze spáchání trestného činu," vysvětlila mluvčí s tím, že policii zajímá také jednání člověka, který zfalšované maturitní vysvědčení vyrobil a prodal.