Hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov jela ve středu 20. září kolem půl druhé odpoledne kolem 117. kilometru ve směru jízdy na Brno. Policisté si všimli auta s rumunskou registrační značkou stojícího před závorou v prostoru neveřejné dálniční odpočívky. Kvůli obavě, že by se mohlo jednat o nehodu, zastavili a vyrazili k autu. „Posádka vozidla ale gestikulací a voláním na hlídku naznačovala, že mají problém se zdravotním stavem jednoho spolucestujícího z vozidla. Muž už ležel v bezvědomí na zemi u krajových ocelových svodidel,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková. Muži nešlo nahmatat tep.

Dopravní nehoda osobního vozidla na 104.km dálnice D1 ve směru na Prahu.
Nehoda na vysočinské D1: auto bouralo u Větrného Jeníkova, kolona se rozjíždí

Tomáš Vendl začal s nepřímou srdeční masáží a jeho kolegyně mezitím zavolal záchranku. Alena Frank ze služebního vozidla přinesla defibrilátor. Po vyhodnocení přístrojem ale nebylo možné provést elektrický výboj, proto oba policisté pokračovali v nepřímé srdeční masáži. Na místě mezitím zastavila hlídka celní správy. „Kolegové celníci se v nepřímé srdeční masáži s policisty střídali až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby a příletu záchranářského vrtulníku,“ doplnila mluvčí.

U mladého cizince se nakonec podařilo obnovit srdeční činnost a záchranáři ho převezli do jihlavské nemocnice. Tam policisté doprovodili i jeho příbuzné.