V neděli 24. června před devátou hodinou dopoledne zastavila policie v Brněnské ulici vozidlo Toyota Yaris. „U osmnáctileté řidičky provedli policisté test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, ten byl pozitivní na amfetamin,“ uvedla k případu policejní mluvčí Dana Čírtková. Řidičce byl zadržen řidičský průkaz.

Dramatičtější byl druhý případ, který se v krajském městě odehrál v minulém týdnu. Rovněž před devátou hodinou dopolední jel šestadvacetiletý muž se Škodou Felicia ve směru z ulice Dlouhá stezka na Kosovskou ulici. Poté, co nerespektoval „stopku“, jej chtěli policisté zastavit. On ale pokračoval v jízdě, zastavil až později a dal se na útěk.

„Policisté muže dostihli a zajistili ho. Jednalo se o řidiče, který měl platnou blokaci řidičského oprávnění. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu, amfetamin a kokain,“ řekla Čírtková a dodala, že vůz neměl platnou technickou prohlídku. Muž je podezřelý ze spáchání několika dopravních přestupků.

Rektor VŠPJ profesor Václav Báča.
Rektor Báča byl v Praze jmenován profesorem