"Jedná se totiž o opakovaně soudně trestanou recidivistku, která si trest za spáchanou majetkovou trestnou činnost odpykávala již také ve věznici a z výkonu trestu odnětí svobody byla propuštěna letos na podzim. Přesto se tento týden dopustila v Jihlavě hned dvou krádeží," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejprve v pondělí 3. prosince odpoledne ukradla v prodejně mobilní telefon v hodnotě přes třicet tisíc korun, se kterým z obchodu odešla. Druhý den se do stejné prodejny ve večerních hodinách vrátila, aby ukradla jeden z vystavených přístrojů.

"S telefonem opět z obchodu odcházela, na to ale zareagoval pracovník prodejny, který si krádeže všiml. Žena se ještě po odhalení snažila z místa utéct, to už se jí ale nepodařilo. Muž jí ve spolupráci s pracovníky ostrahy zastavil a na místo byli přivoláni policisté. Odcizený mobilní telefon žena vydala," doplnila další informace Kroutilová. Škodu způsobila poškozením bezpečnostních kabelů.

Zlodějka skončila v policejní cele a byla vzata do vazby. Za spáchanou trestnou činnost lze ženě uložit trest odnětí svobody až na pět let.