Dvě mladé pachatelky, které připravily jinou ženu o peníze, už jsou již ve vazbě. Vše začalo hlášením o případu, které přijali policisté ve čtvrtek 18. července před polednem. Dívky si před areálem zábavního a obchodního centra vyhlédli ženu, po které chtěly pod pohrůžkou použití násilí peníze. „Využily navíc situace, že se jednalo o ženu, která vzhledem ke svému onemocnění není schopna takové obrany,“ dodala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Žena přišla o peníze z kabelky, pro další finance s ní šly obě náctileté do jejího bydliště. Tam však zasáhli blízcí oběti a pachatelky utekly. Policisté na místě začali pátrat po podezřelých a v krátké době je nalezli. „Osmnáctiletá dívka byla obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Její mladistvá spolupachatelka pak byla obviněna ze spáchání provinění loupeže.

Obě pachatelky se přitom nedostaly do křížku se zákonem poprvé. „Starší z obviněných dívek již byla v minulosti soudně trestána za majetkovou trestnou činnost, obě jsou v současné době dále vyšetřovány v souvislosti se spáchanou jinou násilnou a majetkovou trestnou činností,“ informovala Kroutilová. Starší z nich může skončit za mřížemi až na deset let, mladistvé hrozí trest poloviční.