Vydělával dost peněz, ale nakonec mu nezbylo nic a skončil před soudem kvůli vydírání obchodního partnera. Okresní soud včera sice Čejku uznal vinného z přečinu vydírání, ale vzhledem k okolnostem případu podmíněně upustil od potrestání.

Zkušební dobu, během níž musí sekat latinu, soud stanovil na šest měsíců. Kromě toho musí být pod dohledem úředníků z probační mediační služby. Rozsudek zatím není pravomocný, protože Čejkovi se nelíbí, že se musí pravidelně hlásit úředníkům a ještě zváží případné odvolání. Státní zástupce se odvolání vzdal.

Čejka loni 3. října kolem kontaktoval obchodního partnera a požadoval po něm peníze. Ten Čejkovi řekl, že mu nic nedá. Čejka na to měl reagovat výhrůžkou, že postřílí jeho i jeho rodinu. Toto se u soudu neprokázalo.

Tím ale podle obžaloby vydírání ze strany Čejky neskončilo. O sedmnáct dní později kolem deváté hodiny dopoledne v jihlavské ulici U Hřbitova chtěl po partnerovi, aby mu dal 200 tisíc korun. Když to napadený muž odmítl, chytil ho Čejka za límec u bundy, zatlačil ho do mezery mezi auty, vytrhl mu z ruky mobilní telefon, aby nemohl zavolat policii, a křičel na něj, že ho zabije. Muž se po incidentu nechal ošetřit v nemocnici. Čejka napadení přiznal.