Zloděj řádil v okolí Brtnice od října až do vánočních svátků. Jen dva dny si užil dárek malý chlapec, který dostal pod stromeček dětskou čtyřkolku. „Odcizenou čtyřkolku ale kriminalisté vypátrali a chlapec ji tak dostane podruhé, tentokrát od policistů,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V úterý 2. ledna došlo kolem šesté hodiny ráno v obci Kněžice k dopravní nehodě.
Auto v Kněžicích se samo rozjelo a narazilo do jiného, škoda je 130 tisíc

Hned ze tří trestných činů je obviněný muž, kterého policisté dopadli koncem minulého týdne. „Dvaatřicetiletý muž je obviněn z přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda, a dále přečinů porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka. Obviněný byl v minulosti již opakovaně odsouzen za různorodou trestnou činnost.

Muž skončil v policejní cele a policistům se podařilo získat převážnou část odcizených věcí. Po krádežích je schovával na různých místech v objektech, které využíval. Zaměřoval se na rodinné domy, nejčastěji procházející stavebními pracemi, nebo nezajištěné či neobydlené objekty – stodoly, zahradní domky, garáž a stavební buňku. „Odnášel si z nich nářadí, zahradní techniku, pohonné hmoty a další věci. V první polovině minulého týdne odcizil při jedné z krádeží zahradní traktůrek a při další dětskou čtyřkolku za bezmála deset tisíc korun,“ popsala Kroutilová.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešované čtyřiatřicetileté ženě.
Slovenka z Jihlavy se ztratila na silvestra, pátrají po ní policisté

Škodu za sebou nechával i ničením věcí a částí domů. „Nejvyšší škoda, a to kolem sto tisíc korun, vznikla na rodinném domě, u kterého muž zničil okno a balkonové dveře,“ doplnila mluvčí.

Obviněnému hrozí až pět let vězení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Novoroční ohňostroj v Jihlavě. Vedení města rozlilo dvě stě litrů svařáku

Zdroj: Petr Nutil