Lapka využil nedbalosti majitele vozu, který auto nechal odemčené a navíc s klíčky v zapalování. „Pachateli pak už stačilo pouze pár minut, aby do audi nastoupil a odjel s ním,“ podotkla mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.

S vozem přišel jeho majitel také o koženou tašku, peněženku s kreditními a platebními kartami, osobní doklady, doklady k autu a o mobilní telefon. „Škoda přesáhla čtyři sta tisíc korun,“ doplnila Jana Kroutilová.

Zloděj se však z ukradeného audi dlouho neradoval. Policisté totiž po voze vyhlásili pátrání a zahájili rozsáhlé šetření. Klec spadla v sobotu v Plzni. „Tam si řidiče v ukradeném voze všimla policejní hlídka, která ho okamžitě začala pronásledovat. Pachateli se auto podařilo u silnice odstavit a z místa utekl. Jednatřicetiletý muž byl ale zanedlouho vypátrán,“ informovala Jana Kroutilová.

Zloděj byl převezen na policejní služebnu do Jihlavy, kde kriminalisté zjistili, že pachatel má soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel na tři roky.

„Jednatřicetiletý muž tak byl obviněn z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, krádež a neoprávněné držení platební karty,“ sdělila policistka s tím, že audi už je zpět u svého majitele.