„Policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu třicetiletému muži, který se v Jihlavě vloupal do stavební buňky a odcizil nářadí. Ke spáchání činu došlo tento týden, v noci ze středy na čtvrtek, na ulici Brněnská," informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž vnikl na oplocený pozemek a vloupal se do stavební buňky. Tam sebral úhlovou brusku a holínky. Pak z místa utekl. „Krádeží způsobil škodu přes tři tisíce korun. V časných ranních hodinách přijali policisté oznámení o vloupání do objektu a případ začali prověřovat. Na základě šetření se jim podařilo podezřelého muže vypátrat a dopadnout,“ popsala další vývoj případu Kroutilová.

Policisté u pachatele zajistili odcizenou brusku a předali ji zpět majiteli. „Shromáždili důkazy a třicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Jedná se o recidivistu, který byl za majetkovou trestnou činnost v minulosti již opakovaně soudně trestán. Z výkonu trestu odnětí svobody byl propuštěn vloni v létě,“ doplnila Kroutilová.