Celkem má podle soudu na svědomí osm skutků. V jednom případě kradl společně s třiadvacetiletým Robinem Cinou. Ten dostal za krádež kosmetiky v obchodním domě dvacet měsíců. „Rozsudek je pravomocný pouze i Ciny,“ uvedl jihlavský žalobce Miroslav Novák.

Drzost obou nebrala konce. V Bille hodili na zem přinesený batoh a do něj z regálů házeli co jim přišlo pod ruku. Chytla je až ochranka, když prošli pokladnou bez zaplacení.

Gajdoš sám se například 14. července vloupal do prodejny oděvů v Jihlavě, kde kromě oblečení ukradl i několik látkových roušek a připevněnou bezpečnostní kameru.

O tři dny později vylez do pětimetrové výšky po hromosvodu k ventilačnímu oknu u kanceláře Horáckého zimního stadionu v Tolstého ulici. Z kanceláře si odnesl notebook a cestovní kufr na kolečkách.

Tentýž měsíc se Gajdoš vloupal přes sklepní okno do rekonstruovaného rodinného domu v Seifertově ulici. Z domu si odnesl nářadí za zhruba čtyři tisíce korun. Na Královském Vršku ukradl ze sklepa kolo a v jedné prodejně devatenáct kusů čokolád.

Gajdoš byl odsouzen za pokračující přečin krádeže a porušování domovní svobody. Cina pouze za krádež. Oba už byli v minulosti za krádeže trestáni. Naposledy dostal Gajdoš v roce 2017 tři roky nepodmíněně. Z vězení vylez letos v červnu. O deset dní později kradl znovu.