"Podezřelé muže ve věku sedmadvacet a šestatřicet let nalezli na Komenského ulici a oba zajistili. Jeden z nich měl u sebe odcizenou peněženku, kterou vydal. Peněženku si převzala svoji peněženku zpět," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Oba muži byli opilí, při dechové zkoušce jim policisté naměřili hodnoty téměř dvě promile alkoholu. Sřízlivěli na záchytce.

Jak ke krádeži došlo? Muži v zábavním podniku ukradli bundu, ve které měla její majitelka uloženou peněženku s penězi, platebními kartami a dalšími věcmi, způsobili tak škodu téměř tři tisíce korun. Poté odešli ven. Když majitelka krádež zjistila, vyběhla za nimi na ulici. Muži jí bundu vrátili, peněženku z ní ale již stačili vzít, a z místa odešli. Jenže ze svého úlovku se příliš dlouho neradovali.

"Případ policisté prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Starší z mužů je opakovaně soudně trestaný recidivista, který si trest za předchozí spáchanou majetkovou trestnou činnost odpykal již i ve věznici," doplnila další informace Kroutilová.