Předchozí
1 z 5
Další

Petra Antunesová ve své restauraci nabízí speciality z americké kuchyně

V jednadvaceti letech jsem odešla na zkušenou do Spojených států. Chtěla jsem si hlavně zlepšit svoji angličtinu, ale taky mě lákalo zažít jiný svět a poznat úplně jinou kulturu. V Americe jsem pobývala několik let a líbilo se mi tam. Nakonec nastal ten správný čas přestěhovat se zpátky do České republiky. Já se zase vrátila na Jihlavsko, kde jsem se usadila a založila rodinu.

FOTO 1.Zdroj: Deník / Zuzana Musilová

Po mateřské dovolené jsem pracovala v jedné třešťské firmě v kanceláři a při tom ještě doučovala angličtinu. Ale přišel čas na další změnu. Vše tedy směřovalo k otevření vlastní restaurace v rodinném stylu. Chtěla jsem lidem z Jihlavska představit jídlo, které jsem objevila v zemi za Atlantským oceánem. I mně samotné už ta výborná americká barbecue sauce moc chyběla.

FOTO 2.Zdroj: Deník / Zuzana Musilová

Najít vhodné prostory pro malý podnik nebyl problém. Využila se totiž přístavba, kterou u své řadovky v Třešti už před lety postavili mí rodiče. Kdysi tam můj táta opravoval veterány, jenže objekt byl asi dvacet let nevyužitý a postupně chátral. Bylo nutné udělat celkovou rekonstrukci, která trvala několik měsíců. Letos na začátku srpna se podařilo restauraci otevřít.

FOTO 3.Zdroj: Deník / Zuzana Musilová

České hotovky u nás ale nehledejte. Ve spolupráci s americkým šéfkuchařem chceme představit jiný styl vaření, než na který jsou lidé v Česku zvyklí. Nabízíme americké speciality, jako jsou žebírka v barbecue omáčce, hamburgery z kvalitního hovězího masa nebo sendviče s kuřecím masem. Na jídelním lístku jsou dále dary moře, například ryby, krevety nebo slávky. Sázíme na originální recepty na domácí omáčky a dressingy, které jsou tak dobré, že je dokonce naši hosté začali zkoušet připravovat doma.

FOTO 4.Zdroj: Deník / Zuzana Musilová

Restaurace rodinného typu funguje několik měsíců a já jsem zatím velmi spokojená. Mám radost, že se k nám lidé vracejí. A nejenom oni, berou k nám i své známé a kamarády nebo příbuzné. Všichni z Třeště a okolí jsou zvědaví na to, co se u nás vaří. Nabídku jídla bychom chtěli průběžně trošku obměňovat, aby si na své přišli opravdu všichni.

FOTO 5.Zdroj: Deník / Zuzana Musilová