Předchozí
1 z 9
Další

Sára Macková není jen úspěšná kickboxerka

Sára je narozená ve znamení Lva, tak jakou jinou fotku pořídit na výletě v ZOO Borovany?
Studentka kvarty na telčského Gymnáziu Otokara Březiny Sára Macková se ve svém volném čase už tři roky věnuje kicboxu. Dvakrát týdně trénuje v Telči, stejně často v Jihlavě a účastní se i reprezentačních tréninků. Jejím domovským klubem je Reborn Kickbox Klub a trenérem Josef Bílek. 
Získala pět medailí z posledního MČR v žákovských a juniorských kategoriích. Loni v listopadu se v italské Carraře stala dvojnásobnou mistryní světa v disciplíně pointfighting a lightcontact, v dalších disciplínách získala dvě bronzové medaile. Její život však není jen kickbox, což dokazují fotografie. Pro Deník je okomentovala Sáry maminka Marie.

FOTO 1Zdroj: archiv Sáry Mackové

Ve středu 23. října proběhlo v Konírně Státního zámku v Telči slavnostní udílení Cen Města Telče. Sára z rukou starosty města Romana Fabeše obdržela Uznání Města Telče za rok 2019 za úspěšnou reprezentaci školy a získání pěti titulů mistryně České republiky v kickboxu v disciplínách Pointfighting a Lightcontact.

FOTO 2Zdroj: Archiv Sáry Mackové

Po vítězství na mistrovství ČR se Sáře dostalo přijetí od ředitele gymnázia v Telči Stanislava Máci, a třídní učitelky Radky Toufarové. Paní učitelka si udělala čas a přijela Sáru na mistrovství dokonce podpořit, psychická podpora je na turnajích hodně důležitá.

FOTO 3Zdroj: archiv Sáry Mackové / Bohumil Bína

S ředitelem gymnázia Stanislavem Mácou. V ruce mají oba medaile z mistrovství světa v kickboxu – pan ředitel má dvakrát zlatou, Sára dvakrát bronzovou.

FOTO 4Zdroj: Archiv Sáry Mackové

Vítězství vs. prohra. První víkend v listopadu se Sára stala dvojnásobnou mistryní světa v kicxboxu v italské Carraře. Ve finále lightcontactu porazila zkušenou Angličanku. Fotografie není úplně kvalitní, ale vystihuje radost, když se dcera stala mistryní světa. A v pozadí se raduje kolega z týmu, taky pozdější mistr světa.

FOTO 5Zdroj: Archiv Sáry Mackové

Sára se svou druhou láskou, border kolií Cidem.

FOTO 6Zdroj: Archiv Sáry Mackové

Na výletě s rodinou v Českém Krumlově. Sára se nerada fotí, a tak je třeba využít každé chvilky, kdy Sára nevnímá fotografa. A pak se dílo podaří.

FOTO 7Zdroj: Archiv Sáry Mackové

Odpočívat se také musí, třeba na výletě s kamarády v Českém ráji. Kamenná lavička na hradě Vranov není úplně pohodlná, ale po náročném výstupu svůj účel splnila.

FOTO 8Zdroj: Archiv Sáry Mackové

Každý rok se chystáme na jinou řeku, ale Vltava nám je asi souzená. S taťkou zde Sára nastupuje na loď pod klášterem Zlatá koruna.

FOTO 9Zdroj: Archiv Sáry Mackové