Předchozí
1 z 6
Další

FOTO 1.Zdroj: se souhlasem Veroniky Doškové

Veronika Došková je majitelkou kuchařského studia Gurmandie v Jihlavě. Po 14 letech práce v korporátní společnosti hodila všechny pracovní jistoty za hlavu a vrhla se do podnikatelské džungle. V Jihlavě otevřela na Vysočině jedinečné kuchařské studio. „Když se v rodině začaly kupit zdravotní potíže, ať už to byla celiakie nebo záněty, bylo skvělé zjištění, že vše lze urovnat jídlem. Jenže kde brát ty skutečně správné informace, ty opravdu fungující recepty a rady? A tak přišla myšlenka studia, které nikde jinde na Vysočině nebylo,“ vzpomíná.

FOTO 2.Zdroj: se souhlasem Veroniky Doškové

Gurmandie nabízí kurzy vaření pro dospělé i pro děti. V prostorech studia se uskutečňují i mnohé firemní a soukromé akce a ve spojení s koníčkem majitelky jsou v nabídce i catering, dorty a dezerty.

FOTO 3.Zdroj: se souhlasem Veroniky Doškové

Díky práci v Gurmandii je mezi známými Veroniky Doškové mnoho lidí pracujících v gastronomii. Je jí smutno, když vidí jejich současnou situaci. Proto by byla ráda, kdyby lidé začali co možná nejčastěji chodit na zahrádky a podporovat tak své oblíbené podniky. A uplatňování voucherů zakoupených v době úplného uzavření zatím odložili.

FOTO 4.Zdroj: se souhlasem Veroniky Doškové

Sama Veronika Došková se nebála v době pandemie žádat o kompenzace. Firma byla reálně zavřená a ona mohla jen občas upéct dort. Jinak si ale svojí práci nemůže vynachválit. „Potkávám tolik nových lidí, tolik příběhů. Mnohým kurzy pomáhají, jiní je berou jako relax. Po třech letech fungování mě i na ulici oslovují cizí lidé a nadšeně mi líčí, jak se chystají na některý z kurzů a jak už se těší,“ říká s tím, že dělá i kurzy vaření zaměřené na děti.

FOTO 5.Zdroj: se souhlasem Veroniky Doškové

S dcerou si Veronika Došková užila kurz modelování postavičky na dort. Co se rodinného zázemí týká, v dobách nuceného uzavření Veronice pomáhalo vědomí, že manželova profese nebyla nijak omezená opatřeními a rodina tak nemusela řešit existenční problémy.

FOTO 6.Zdroj: se souhlasem Veroniky Doškové

Veronika vystudovala vysokou školu v oboru aplikovaná matematika. Po ukončení studia se nastěhovala za manželem do Jihlavy, kde si našla práci ve velké korporátní společnosti. Pak se ale rozhodla věnovat svému koníčku, vaření a pečení. Mimo jiné se stala i certifikovaným grillmasterem.