VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

dnes 19:11

Sedmnáctý listopad v Jihlavě: Lidé se sešli u Klíčů

Jihlava - Den boje za svobodu a demokracii si v sobotu odpoledne připomněli v Jihlavě, kde se konalo již tradiční Sametově revoluční setkání u Klíčů. Památník s tímto jménem se nachází u řeky Jihlavy ve sportovně relaxačním areálu Český mlýn.

dnes 07:44

Na Lesnově se budou scházet děti s problémovým chováním

Jihlava – Pro děti s problémovým chováním, které potřebují intenzivní pomoc pedagogů a psychologů, připravují v Jihlavě nové zázemí. Jde o denní stacionář při středisku výchovné péče. To je už od roku 2014 součástí jihlavského dětského domova se školou a zatím poskytuje pouze ambulantní, tedy poradenskou péči. Denní stacionář je novinkou, která zatím není na Vysočině dostupná.

dnes 06:10

Na silnicích prvních tříd se změnilo značení souběžných jízdních pruhů

Vysočina – Kvůli zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy se mohou řidiči na Vysočině na silnicích prvních tříd v posledních týdnech setkat s novým značením v úsecích, kde je doprava organizována v takzvaném střídání jízdních pruhů v uspořádání 2+1.

dnes 06:00

V Herolticích opraví kanalizaci

Jihlava – V jihlavské místní části Heroltice se dočkají nové kanalizace a čistírny odpadních vod.

včera 14:30

V Antonínově Dole bude bohoslužba za děti do dlaně

Jihlava, Antonínův Důl – Bohoslužba za děti do dlaně se v sobotu 17. listopadu, v den státního svátku, uskuteční v kapličce Ke cti Panny Marie v Antonínově Dole, místní části Jihlavy. Začátek je naplánovaný na půl třetí odpoledne. Akce je vzpomínkou na děti, které zemřely, a jejich rodiče.

včera 11:25

V kempu vyčkávají, jak to bude s Pařezákem

Řásná – Jak to bude dál s vypuštěným Velkým Pařezitým rybníkem a opravou jeho hráze, na to čekají také v kempu v jeho těsném sousedství. Rybník s nejčistší vodou na Vysočině totiž patří mezi největší lákadla řásenského ubytovacího zařízení.

včera 10:54

Jihlava a Telč se přidala k protestům proti Babišovi

Jihlavsko – K protestům proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se přidali také lidé na Jihlavsku.

včera 09:56

V Třešti zazpívá Jakub Smolík

Třešť - Příznivci Jakuba Smolíka mohou vyrazit na koncert, který se uskuteční v kulturním domě v Třešti v úterý 27. listopadu od 19 hodin.

včera 06:00

Jihlavě se v neděli raději vyhněte. Ráno se uzavře Jihlavský tunel

Jihlava – S dopravními komplikacemi musejí tuto neděli počítat všichni, kteří se vypraví do Jihlavy. Od osmi hodin od rána do dvou hodin odpoledne bude totiž uzavřený Jihlavský tunel. Po tuto dobu budou řidiči jezdit po objízdných trasách. Tunel během šesti hodin projde kontrolou, a v případě potřeby i těmi nejnutnějšími opravami.

15.11.2018

OBRAZEM: Pozor, na Heulosu ze zdi padají uvolněné kameny

Jihlava – Padající kameny z opěrné zdi restaurace poblíž kostela svatého Jakuba ohrožovaly lidi, kteří se pohybovali v jihlavském lesoparku Heulos. Jihlavský magistrát nyní situaci řeší, po vlastníkovi chce, aby co nejrychleji sjednal nápravu. Místo je zajištěné páskami se zákazem vstupu.

15.11.2018

Zdravotníci poradí s péčí o pacienta v domácím prostředí

Jihlava - Jak zvládnout péči o pacienta v domácím prostředí, jak zabránit proleženinám a jaká je správná výživa dlouhodobě ležících lidí. O tom všem si budou zdravotníci povídat se zájemci v jihlavském City parku ve středu 15. listopadu, kterým zodpoví i veškeré otázky. Zdravotníci budou k dispozici od 9 do 14 hodin.

15.11.2018

V Dolní Cerekvi se budou koledy zpívat poprvé

Dolní Cerekev - Další obcí na Jihlavsku, která se přidala k akci Česko zpívá koledy, je Dolní Cerekev. Pro městys je to navíc premiéra. Místní se ve středu 12. prosince v 18 hodin sejdou u betléma.

15.11.2018

Díky sběru baterek bude podpořena charita

Vysočina – Dvacítka měst z Vysočiny se letos zapojila do Baterkománie a společně vybraly přes devět a půl tisíce kilogramů baterií. Díky tomu půjde na charitu přes sto tisíc korun.

15.11.2018

Kraj pomůže jihlavskému Dětskému centru

Jihlava – Dětí z rodin v krizových situacích je letos méně a tak Dětské centrum Jihlava bude ve ztrátě. Chybějící částku přes milion korun poskytne hejtmanství ve formě příspěvku na provoz.

15.11.2018

Krabice od bot: letos frčí dárky na míru

Vysočina – Děti ze sociálně slabých rodin, osoby ve finanční nouzi, matky s dětmi v azylových domech, děti, které nežijí s vlastními rodiči, ale i osamělí senioři opět pod stromečkem najdou krabici plnou dárků.

14.11.2018

Vojáci hledají zájemce o studium

Jihlava - Ve čtvrtek 15. listopadu proběhne na Rekrutačním pracovišti Jihlava prezentace možností studia na Univerzitě obrany a následného uplatnění absolventů v armádní praxi.

14.11.2018

Závodníci z Vysočiny budou celý příští rok zdolávat hned čtyři kopce

Vysočina – Ne jeden, ale rovnou čtyři vrcholy, speciální sekce pro elektrokola nebo malé benefity v restauračních zařízeních. Takový bude celoroční závod Na Kopce 365, který příští rok naváže na ten současný s názvem Javořice 365. Podle organizátorů ze sportovního oddílu VHT Počátky jde o oživení akce, která letos přilákala méně účastníků než loni. Princip ale jinak zůstane stejný. Půjde o co možná největší počet zdolaných vrcholů na kole, pěšky nebo třeba na běžkách během jednoho roku.

14.11.2018

Přednáška i výstava představí protektorátní školství

Telč – Na přednášku a výstavu věnovanou protektorátnímu školství a mimoškolní výchově zvou telčští památkáři. Přednáška se uskuteční v pondělí 19. listopadu, na ni potom naváže vernisáž výstavy Školákem v protektorátu.

14.11.2018

Setkání u Klíčů i lampionový průvod. Jihlava oslaví 17. listopad

Jihlavsko – Sedmnáctý listopad se bude slavit i v Jihlavě. V sobotu od 14 hodin se uskuteční Sametově revoluční setkání u Klíčů. Tento památník se nachází u řeky Jihlavy kousek od Vodního ráje.

13.11.2018

OBRAZEM: V Lukách nad Jihlavou přilákal příjezd svatého Martina stovky lidí

Luka nad Jihlavou – V Lukách nad Jihlavou vítal v sobotu večer svatého Martina početný dav, tradiční slavnost letos oživila ohnivá show – ohně Karibiku.

13.11.2018

Nezaměstnanost opět mírně klesla

Vysočina – Daří se. Hned dva z pěti okresů Vysočiny zaznamenaly v minulém měsíci pozoruhodný pokles nezaměstnanosti. Na Pelhřimovsku se tato hodnota snížila o dvanáct procent, což je nejvýraznější pokles v republice, na čtvrtém místě pak je Havlíčkův Brod, kde klesla o sedm a půl procenta.

13.11.2018

Polná si zazpívá koledy s celým Českem

Jihlavsko - V Polné si ve středu 12. prosince zazpívají spolu s celým Českem ty nejznámější koledy. V 18 hodin se lidé sejdou ve dvoře místního pivovaru. Město bylo na Jihlavsku první, které se letos do akce Česko zpívá koledy přihlásilo.

13.11.2018

Studenti nedávají budoucnosti Prioru velké šance

Jihlava – Své nápady na přeměnu jihlavského špalíčku prezentovali už také studenti. Ačkoliv byli některé návrhy až příliš futuristické, přinesla mladá generace nový pohled.

13.11.2018

Ve Větrném Jeníkově už vědí, kdy se sejdou zastupitelé

Větrný Jeníkov – Ve Větrném Jeníkově už se ví, kdy se poprvé sejdou zastupitelé. Ustavující zasedání se uskuteční ve středu 21. listopadu od 18.30 hodin v kanceláři starostky. Na programu bude nejen volba starosty a místostarosty, ale řešit se tam bude řada organizačních záležitostí důležitých pro chod městyse.

12.11.2018

OBRAZEM: Milovníkům pouťových atrakcí zima nevadila

Třešť – Ani chladné počasí neodradilo návštěvníky svatomartinské poutě v Třešti. Oblíbené atrakce jako labutě či autodrom se tak téměř nezastavily.

12.11.2018

Úkolem myslivců je myslet na budoucí generace, říká opat

Nová Říše - V neděli před jedenáctou hodinou dopoledne se z kostela svatých Petra a Pavla v Nové Říši ozývá troubení. Uvnitř začíná být rušno. Lidé hledají poslední volná místa na sezení a sem tam se mezi nimi mihne tmavě zelená myslivecká uniforma. Na vše shlíží zavěšená hlava jelena desateráka, která symbolizuje křesťanské Desatero přikázání. Za okamžik začne už sedmnáctá Svatohubertská mše.

12.11.2018

Sedmnáct mužů z Vilímče připomíná nový pomník

Dolní Vilímeč - Muže z Dolní Vilímče, kteří se nevrátili z první světové války, od neděle 11. listopadu připomíná nový pomník. Slavnostního pietního aktu se v Den válečných veteránů zúčastnilo téměř dvě stě obyvatel vesnice a hostů.

12.11.2018

Lidé přispívali do kasičky na zámku

Telč - 7 132. Přesně tolik darovali lidé do sbírkové kasičky Sdílení, která byla celou letní sezonu umístěna na zámku v Telči.

11.11.2018

OBRAZEM: Martina přivítalo plné náměstí

Jihlava - Andělé, husy i konšelé byli tradičně součástí průvodu, který přivedl odpoledne na jihlavské Masarykovo náměstí svatého Martina.

11.11.2018

Archeologický výzkum na Rokštejně přinesl nejedno překvapení

Panská Lhota – Na první pohled by se mohlo zdát, že během těch téměř čtyř desítek let už muselo být všechno objeveno. Ale archeologický výzkum na zřícenině hradu Rokštejna nedaleko Brtnice na Jihlavsku letos opět vědcům připravil mnohá překvapení.

11.11.2018

Křižovatka u Luk se příští rok změní

Luka nad Jihlavou - Kraj Vysočina vypsal veřejnou zakázku na úpravu křižovatky silnice z Luk nad Jihlavou do Kozlova se silnicí II/602. Práce by měly proběhnout příští rok.

10.11.2018

Dva studenty čeká stáž v Bruselu

Vysočina – Další dva vysokoškoláci z Kraje Vysočina se v příštím roce vydají do Bruselu, kde se jim naskytne jedinečná možnost. Budou totiž na stáži v Kanceláři Kraje Vysočina.

10.11.2018

Změna pro Kostelec. V čele obce je nová starostka

Kostelec – V Kostelci chtěli lidé změnu, a jejich přání se vyplnilo do slova a do písmene. Volby tam totiž vyhrálo uskupení ZMĚNA PRO KOSTELEC v čele s Romanou Třískovou. Ta je nyní novou starostkou, což potvrdilo i pondělní ustavující zasedání zastupitelstva. Změna pro Kostelec má také dva místostarosty – Jana Strejčka a Milana Nikodýma, ti ovšem nejsou ze svých funkcí uvolněni.

10.11.2018

Nastávající rodiče se podívají na porodní sál

Jihlava - Jihlavská nemocnice připravila akci nejen pro nastávající maminky. Všichni zájemci se můžou v pondělí 12. listopadu podívat do zákulisí porodnice a poslechnout si povídání lékařů a porodní asistentky. Porodní konference se koná dvakrát ročně a vždy se setkává s velkým zájmem těch, kteří očekávají příchod miminka.

10.11.2018

OBRAZEM: Jihlava oslavila Den válečných veteránů

Jihlava - K oslavě Dne válečných veteránů se včera připojila také Jihlava. Připomněla si tak ukončení bojů první světové války na západní frontě dne 11. listopadu 1918 v 11.11 hodin, kdy bylo ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem.

10.11.2018

Volby v Jeníkově platí. Soud stížnosti zamítl

Větrný Jeníkov – Krajský soud v Brně tento týden zamítl obě stížnosti na komunální volby ve Větrném Jeníkově. První stížnost dorazila k soudu 18. října.

9.11.2018

Rada města se sešla k prvnímu jednání. Shodla se, že program komisí bude veřejný

Jihlava - Rada města Jihlavy se ve čtvrtek 8. listopadu sešla k prvnímu, zatím mimořádnému zasedání. Vedle devíti radních se jednání účastnili také uvolněný zastupitel Martin Laštovička (ODS) a pověřený zastupitel Petr Ryška (ODS). Probíraná témata se týkala převážně provozních záležitostí.

9.11.2018

Starosta v Radkově zůstal, změnil se místostarosta

Radkov - Jedinou změnu zaznamenali po volbách v Radkově nedaleko Telče. Zatímco starostou je i nadále Miroslav Mareček, místostarostkou je nově Michaela Svobodová.

9.11.2018

Noclehárna pro bezdomovce bude v Jihlavě i letos. Jako jediná na Vysočině

Vysočina – V Jihlavě se také letos v zimě počítá se zřízením noclehárny pro bezdomovce v lokalitě Havaj. Fungovat bude od začátku prosince do konce dubna. Zázemí poskytuje zejména v době, kdy uhodí velké mrazy.

9.11.2018

Jezuité, betlémy, letecké odznaky. Přednášky v Telči mají zajímavá témata

Telč - Čtyři přednášky, každou z jiného soudku, si na listopad a prosince připravili telčští památkáři v rámci cyklu Rodinné stříbro - Památky kolem nás. První z nich se uskuteční ve středu 14. listopadu v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči a má název Letecké odznaky 1918–2018. Začátek je v 18 hodin.

9.11.2018

Insolvence PSJ: Lidé odcházejí jinam a firmě hrozí konkurz

Jihlava - Pokles počtu zaměstnanců, hrozící konkurz a obrovská nejistota. Takto negativně se už projevila insolvence společnosti PSJ, která se s problémy potýká od léta. Pomoci by měla nová insolvence, kterou firma v pondělí už podruhé podala sama na sebe.

9.11.2018

Beton už nenamíchají. Z pozemku v Jihlavě zmizela míchačka

Jihlava - Škodu za deset tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který ukradl míchačku z volné přístupného pozemku u domu v Jihlavě.

8.11.2018

Radkov bude rozdělený do poloviny prosince

Vysočina - Ještě do poloviny prosince si obyvatelé Radkova nedaleko Telče počkají, než budou zase jezdit po silnici v centru obce. Ta je už od jara překopaná kvůli stavbě mostku přes potok, kterou stavební firma nedokázala dotáhnout do konce, protože zkrachovala. Zakázku nakonec po novém výběrovém řízení dostala jiná firma a práce se po měsících čekání rozjely naplno.

8.11.2018

V Řásné se nic nemění. Starostou je dál Miroslav Tomíšek

Řásná - Starostou Řásné bude dál Miroslav Tomíšek (SNK OBCE ŘÁSNÁ), nic se nemění ani na postu místostarosty, kde zůstává Josef Křepela (SNK OBCE ŘÁSNÁ). Shodli se na tom zastupitelé na ustavujícím zasedání, které proběhlo na konci října.

8.11.2018

V Jihlavě oslaví Den válečných vetaránů

Jihlava - K oslavě Dne válečných veteránů se v pátek 9. listopadu připojí také Jihlava. Pietní akt se uskuteční symbolicky od 11.11 hodin u památníku padlých na ústředním hřbitově v Jihlavě.

7.11.2018

OBRAZEM: Kostky jsou pryč a na Telečské už to nedrncá

Jihlava - Na Telečské ulici v Jihlavě už to nedrncá, od října auta jezdí po nově vyasfaltované silnici. Cesta do jihlavských částí Pístov, Vysoká a Popice je tak mnohem pohodlnější, než když byl tento úsek vydlážděn kostkami. Někteří motoristé tuto bývalou výpadovku z Jihlavy na Telč stále využívají pro cesty i vzdálenějších Salavic nebo Třeště.

7.11.2018

Kraj Vysočina odmítl dát další dotaci

Vysočina – Kraj Vysočina zamítl přidělení dotace dvě stě tisíc korun pro spolek Jimedis, který se zaměřuje na problematiku rozvodu nabízí poradenství rodičům a dětem.

7.11.2018

V Řásné je teď Pařezák tématem číslo jedna

Řásná – O ničem jiném se teď v Řásné nemluví. Hlavním tématem je totiž vypouštění nedalekého Velkého Pařezitého rybníku a oprava jeho hráze. A všechny místní zajímají dopady, jaké tahle akce bude pro obec i okolí mít. Téma přišlo na přetřes například i na konci října na ustavujícím zasedání zastupitelstva.

6.11.2018

Bahno, málo vody a desítky lidí. Vypouštění Pařezáku je teď velkou atrakcí

Řásná – Připadám si jako v nějakém postapokalyptickém filmu. Tak na mě v sychravém nedělním odpoledni působí vypuštěný Velký Pařezitý rybník s bahnitými břehy, kalnou vodou a trčícími pahýly pařezů. Takhle teď vypadá oblíbená destinace milovníků koupání kousek pod Javořicí, která se letos na prahu zimy stala zajímavou atrakcí.

6.11.2018

Na dětském oddělení mají nový pokoj ve zvířecím stylu

Jihlava - Na dětském oddělení jihlavské nemocnice přibyl další opravený pokoj, v pořadí již patnáctý. Místnost ve zvířecím stylu najdete v oddělení větších dětí, kde jsou hospitalizováni pacienti do šesti do osmnácti let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT