VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

včera 21:06

V Jihlavě mají nejmodernější babybox pro odložená miminka

Jihlava – Je z antikorozního plechu a dvoukřídlá dvířka se otevírají a zavírají automaticky. Fotobuňky přitom hlídají, aby nedošlo ke zranění miminka. Vnitřní prostor je klimatizovaný a nechybí ani náhradní zdroj energie. Důležitá je mnohonásobně jištěná signalizace na stálou službu na mobilní telefony zodpovědných zdravotnických pracovníků.

včera 18:37

Jak jsme žili v Československu. Představíme Horní Dubenky

Jihlavsko – V pátek 27. dubna pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

včera 17:12

Fotky studentů ozdobily mezinárodní konferenci v Rakousku

Jihlava – Již druhým rokem žáci z dvou jihlavských středních škol zkoumají přírodu lomu v Jihlavě – Kosově. Za použití mikroskopu a fotoaparátu tam vytváří umělecké fotky a videa. V dubnu svou práci prezentovali na mezinárodní konferenci v dolnorakouském Hollabrunnu.

včera 14:50

Jihlavský plavecký bazén se na dva dny zavře

Jihlava – Jihlavský bazén Evžena Rosického bude během dvou květnových státních svátku pro veřejnost uzavřený.

včera 09:06

Bahno zaplavilo část polenského sídliště. Vandal pustil vodu

Polná – Špatnou zábavu si začátkem tohoto týdne našel neznámý vandal v Polné. Vlezl totiž do hlubokého příkopu a otevřel tam ventil nového vodovodu. Část polenského sídliště Palackého tak nečekaně zaplavilo bahno.

včera 07:09

Jihlavská poradna se stará o práva a potřeby obětí

Jihlava – Již déle než rok v krajském městě funguje poradna pro oběti trestných činů. Pomoc tam hledají i mladiství a senioři.

25.4.2018

Onkologické centrum v Jihlavě se dočká zásadní modernizace

Jihlava – Zkvalitnění léčby, a díky tomu i její úspěšnosti. To lze očekávat od rozhodnutí vysočinské krajské rady, která se vyslovila pro investování do modernizace zázemí specializovaného pracoviště Nemocnice Jihlava, jež připravuje léky pro onkologické pacienty.

25.4.2018

Jeviště DKO bude patřit romským tanečníkům

Jihlava – Přibližně třicet tanečních skupin z celé republiky se v pátek 27. dubna odpoledne sejde v jihlavském Domě kultury (DKO), aby divákům a porotě předvedly romské tance. V závěru jedenáctého ročníku této soutěže Amen khelas opět vystoupí český zpěvák Jan Bendig.

25.4.2018

Prvňáčků přišlo letos k zápisu nejméně za osm let

Jihlava – V září do lavic jihlavských základních škol usedne o něco méně prvňáčků, než tomu bylo minulý rok. Všechny děti se ale bez problémů dostaly do škol, které pro ně rodiče vybrali.

25.4.2018

Jarní úklid jihlavských ulic pokračuje. Jeho ignorování vyjde draho

Jihlava – Přes sto odtažených aut. To je zatím počet vozů, které bránily během prvního měsíce blokového čištění v ulicích krajského města. Za tento odtah lidé v Jihlavě platí dva tisíce korun.

25.4.2018

Oprava dvou budov školy bude stát miliony

Jihlava – Velké rekonstrukce na letošní letní prázdniny chystá Střední škola průmyslová, technická a automobilní (SŠ PTA) Jihlava. Ve dvou ze tří budov bude rušno.

25.4.2018

Fotosoutěž pokračuje až do konce července

Vysočina – Fotosoutěž Vysočina v pohybu, pořádaná organizací Vysočina Tourism, byla prodloužena až do konce července.

25.4.2018

Parkování v Telečské ulici bude minulostí

Jihlava – V pondělí 23. dubna začala plánovaná rekonstrukce jihlavské Wolkerovy ulice. Sousední Telečská ulice se během letošního roku kromě dlažebních kostek zbaví také aut zaparkovaných přímo na silnici.

24.4.2018

Nové sanitky mají zdravotníci ve všech okresech Vysočiny

Vysočina - Zdravotnická záchranná služby Kraje Vysočina poprvé od roku 2015 modernizovala vozový park. Pořídila osmičku nových sanitních vozů v hodnotě přes dvacet milionů korun. Nové vozy Volkswagen T6 mají pohon všech čtyř kol, maximální rychlost 185 km/h a nabídnou pět míst k sezení plus jedno lůžko. Co se týká vybavení, dostanou vozy stávající mobiliář vyřazených vozů.

24.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Vyskytná nad Jihlavou

Jihlavsko - Ve středu 25. dubna najdete v Jihlavském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

24.4.2018

Radnice seznámí veřejnost s plány pro městské nádraží

Jihlava – V gotické síni jihlavské radnice se zájemci budou moct ve středu 25. dubna odpoledne více dozvědět o připravovaném novém dopravním terminálu, který vedení města plánuje umístit ke stávajícímu městskému vlakovému nádraží.

24.4.2018

U tří lidí našla lékařka nádor na Den melanomu

Jihlava – Téměř osmdesát pacientů přišlo v pondělí 23. dubna do ambulance jihlavské lékařky Zuzany Nevoralové, která celý den lidem kontrolovala znaménka v rámci Dne melanomu.

24.4.2018

Některé předzahrádky zavřou až po desáté večer

Jihlava – Třebaže je povinnost ve městě dodržovat noční klid od deseti hodin večer, jihlavští radní dovolili jedenatřiceti předzahrádkám prodloužit během léta venkovní provoz.

23.4.2018

Polytechna se rozroste o novou budovu s posluchárnou

Jihlava - Po dlouhých letech příprav byla začátkem čtvrtého dubnového týdne zahájena v areálu Vysoké školy polytechnické výstavba nové jednopodlažní budovy s velkou posluchárny. V jejím hledišti bude moct sedět přes tři sta studentů.

23.4.2018

K objevování přírody děti zapojily všechny smysly

Kněžice – V rámci Dne Země se na Chaloupkách Kněžice děti letos učily milovat přírodu. Slunečného nedělního počasí k návštěvě Chaloupek využilo téměř čtyři sta návštěvníků.

23.4.2018

Silničáři už opravují Wolkerovu ulici

Jihlava – Během pondělí 23. dubna začala dlouho očekávaná rekonstrukce jihlavských ulic na okraji krajského města. Telečská a Wolkerova ulice se tak konečně dočkají nového povrchu.

23.4.2018

Jihlava bude mít nejmodernější babybox

Jihlava – Vymění ho. Stávající babybox v areálu jihlavské nemocnice bude modernější a bezpečnější.

23.4.2018

Krajský úřad po letech opět plánuje dostavbu

Jihlava – Rada Kraje Vysočina rozhodla, že se její jihlavské sídlo rozšíří. Plánovaná výstavba administrativní budovy E krajského úřadu se vrací na scénu po několika letech.

22.4.2018

Cykloturistickou sezonu odstartovaly desítky jezdců

Jihlava – Teplé počasí a nebe bez jediného mráčku. Tak vypadalo zahájení cykloturistické sezony na Jihlavsku. Jednalo se již o desátý ročník této akce, kterou pořádá Klub českých turistů.

22.4.2018

Uzavírka prodlouží cesty

Bítovčice – V Bítovčicích v pondělí začne platit uzavírka silnice III/3516. Objízdná trasa je stejná jako předloni, měří téměř dvacet kilometrů.

21.4.2018

Kraj chce podpořit kulturní památky

Vysočina – Krajská rada rozhodla o rozdělení dotace čtrnáct milionů korun. Podpoří hrad, zámky, sochy, městské opevnění i lunetové obrazy.

21.4.2018

Cestou do práce a z práce vydělávají na nové auto

Jihlava – Zaměstnanci jedné jihlavské firmy se motivovali navzájem a do práce od začátku jara běhají, chodí pešky nebo jezdí na kole. Zdolané kilometry jim počítá aplikace. Za každý kilometr jejich firma přispěje jednou korunou na nákup nového auta pro sestřičky z Oblastní charity Jihlava.

21.4.2018

Nepřestávají bojovat za přírodu a pitnou vodu Čeřínku

Hojkov – Hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva obce v okolí přírodního parku Čeřínek na Jihlavsku odmítají už druhou desítku let. U hojkovské hasičské zbrojnice se proto v sobotu 21. dubna odpoledne opět sejdou odpůrci, aby upozornili na tuto problematiku. Navíc pokřtí i novou publikaci vyzdvihující přírodní krásy Čeřínku.

21.4.2018

Galerii pod širým nebem bude dominovat Prior

Jihlava – Mladý znojemský výtvarník Luděk Keima vytvořil pro Jihlavu speciální výstavu, která bude příští týden k prohlédnutí ve veřejném prostoru v Galerii Nonstrop v Malé Lazebnické ulici. Namaloval několik obrazů s tématem jihlavského Prioru.

21.4.2018

Jak jsme žili v Horních Dubenkách

Horní Dubenky /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Jak se žilo v Horních Dubenkách, to prozradí další díl seriálu Deníku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT