Zima se ani o Velikonocích nevzdává, stále má dostatek zásob sněhu. Ráno se o tom přesvědčilo několik řidičů na dálnici. Tu na dvě hodiny uzavřela hromadná nehoda na 127. kilometru ve směru na Brno. Při nehodě byli dva lidé zraněni. „Provoz se podařilo jedním jízdním pruhem obnovit krátce před jedenáctou hodinou. Několik kilometrů dlouhá kolona aut se mohla pomalu rozjet," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 119 u Velkého Beranova. Na objízdnou trasu ale nemohla nákladní auta.

Nehoda se stala před devátou hodinou, její příčinu a další okolnosti policisté vyšetřují. „Podle prvotních informací havaroval nejprve nákladní automobil, který zůstal stát přes všechny pruhy. Jeho řidič byl v kabině zaklíněn. Za ním pak bourala další auta" řekla mluvčí Čírtková.

Svědci na místě řekli, že nákladní automobil zřejmě dostal na sněhu smyk a postupně do něj narazila další vozidla – jedno nákladní a asi osm osobních aut. Podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové byl řidič nákladního vozu s těžkým zraněním převezen do nemocnice v Brně – Bohunicích. „Řidička osobního automobilu skončila s lehčími zraněními v jihlavské nemocnici," řekla Filová.