Tak jsme odpověděli, že jsme reportéři Deníku a přijíždíme se podívat, jak místní noclehárna funguje. Jde totiž o zařízení, které činí současnému vedení obce s necelou stovkou obyvatel potíže. Řídelov se kvůli vybudování ubytovny hodně zadlužil. A dosavadní příliv nocležníků na provoz zatím nevydělal.

Dluh půl milionu korun

„Ten dluh je nyní zhruba půlmilionový. Ubytovna stojí a my ji musíme provozovat, abychom nemuseli vracet dotace,“ poznamenal starosta Radek Maryška. Dotace na vybavení ubytovny se pohybovala kolem 150 tisíc korun. A celkové náklady na vybudování zařízení se třemi pokoji o kapacitě 12 lůžek dosáhly zhruba 1,5 milionu korun.

Úplně rezignovaný postoj nicméně v Řídelově nepanuje. „Za ubytovnou stavíme sportovní hřiště a budujeme také pergolu. Aby si návštěvníci mohli sednout ven a třeba něco opéct,“ zmínil starosta Řídelova Radek Maryška. Námětů na vylepšení je ale mnohem víc.

Hodila by se lednička

„Na obci jsme se domlouvali, že do společenské místnosti koupíme ještě jednu ledničku. Jedna chladnička na tři pokoje, to je málo,“ zmínil správce Jiří Jaroš.Ukázal i jeden z trojice pokojů – s plovoucí podlahou a vlastní sprchou a záchodem. Hezký.

„Zájemcům o ubytování ale říkáme, aby si brali jídlo a pití. V obci nemáme ani obchod, ani hospodu. Plány na jejich vybudování ale už jsou,“ poznamenal Jiří Jaroš. Podle starosty Radka Maryšky by se hospoda stavěla zároveň s obchodem a hasičárnou před objektem úřadu, ubytovny a kulturního domu. A jelikož je téměř celá ubytovna podsklepená, hodlají její provozovatelé v příštím roce udělat ve sklepě hernu s kulečníkem, šipkami a stolním fotbalem.

Zde naleznete rozhovor se starostou Radkem Maryškou.