Řidiči, kteří nechtějí hlavně v odpolední špičce čekat v koloně od Stříteže, projedou prostorem pumpy a odbočí snáz na Havlíčkův Brod, i na Jihlavu (navzdory zákazu). Ušetří několik minut čekání. Vyhnou se frekventované křižovatce.

Včera kolem půl třetí odpoledne jsme napočítali během pěti minut deset řidičů, kteří přes pumpu „pospíchali". Tři z nich porušili zákaz odbočení vlevo.
„Objedou frontu a líp se jim vyjíždí. Nemusí dávat přednost autům jedoucím od Červeného Kříže,“ poznamenal Petr Jansík, který prodává v prostoru čerpací stanice ve stánku s občerstvením. Kolem stánku auta projíždí.

Včera ve špičce projelo křižovatkou u Tří věžiček až 23 aut za minutu. Chodci, kteří míří z práce v Jipocaru nebo na celním úřadě na nejbližší zastávku MHD v Červeném Kříži, tedy mají v průměru na přejití hlavní silnice od Jihlavy na Havlíčkův Brod necelé tři sekundy.

„Mám strach. Aspoň přechod pro chodce by mohli zřídit, nebo zavést městskou hromadnou dopravu až k Jipocaru,“ doporučila Květa Svobodová z Jihlavy. „Když je bláto, jsme celí ohození. Chtělo by to chodník,“ přála by si Marie Vranková ze Staré Říše. I ona má v průmyslové zóně zaměstnání.

„Chodce řešit nebudeme, to je záležitost města Jihlavy a obce Střítež. Nyní prověřujeme, zda bude možné udělat kruhový objezd. Studie by měla být hotova během léta,“ předpokládá ředitelka krajské správy Ředitelství silnic a dálnic Marie Tesařová. „Peníze na zpracování projektové dokumentace k chodníku jsou v návrhu investičního rozpočtu města na letošní rok,“ doplnil mluvčí magistrátu Radek Tulis. Zda se bude stavět ještě letos nebo až příští rok, o tom rozhodne zastupitelstvo krajského města.