Parta nadšenců rozšiřuje koňskou farmu. Ranč od této sezony nabídne možnost jízdy v hale. „Jsme těsně před kolaudací. V tomto týdnu budeme dodělávat povrch,“ nastínil jeden z rančerů, Petr Hawerland. Hala má mezinárodní parametry pro pořádání westernových i skokových závodů. Rozkládá se na ploše pětadvacet krát padesát metrů, na boku je tribuna. Kapacita? Zhruba pro 200 diváků.

„Kromě běžného tréninku budeme pořádat závody. Nějaké bychom chtěli udělat už letos, aby se lidé o nás dověděli,“ plánuje Hawerland. Hala rostla postupně, stavební firma ji budovala od loňského léta.

Na ranči mají v současnosti 43 koní, většinou amerických plemen. Kromě čtyř narozených očekávají přírůstek dalších šesti hříbat. Pro jejich odchov vznikla nová hříbárna. Stavebníci také dodělávají devět boxů, které koním umožní i venkovní výběh.

V patře ranče budou mít hosté možnost ubytování ve dvanácti pokojích. V jednom z nich je speciálně s ohledem na přání japonských turistů téměř u postele i rohová vana.

„Chceme se zaměřit na služby pro koňáky, kteří přijedou na vlastních koních, ale i na lidi, kteří se budou chtít naučit jezdit nebo jen strávit příjemnou dovolenou v krajině u pramenů Dyje,“ shrnul Petr Hawerland. Firmám rančeři nabídnou prostory pro oficiální školení i neformální akce.

Bezděkovský ranč by měl být také pilotním stanovištěm na koňské stezce, která protne Jihlavsko. Zatím jsou trasy pro milovníky jízdy na koni vyznačeny pouze směrem ven z okresu - od Bohuslavic na Novoříšsku do Maříže v jižních Čechách.