Během na dlouhou trať se stává rozhodnutí o pokutě Polné za překročení limitů hlučnosti na loňské Mrkvancové pouti. Polná proti verdiktu krajské hygienické stanice (KHS), která jí dala 40 tisíc pokuty, podala odvolání na ministerstvo zdravotnictví. Od toho se očekávalo, že ve věci rozhodne. Ministerstvo ale problém vrátilo k dalšímu projednání na krajskou hygienickou stanici.

S rozhodnutím ministerstva město spokojené není. „Nemluvil bych pravdu, kdybych tvrdil, že jsem to předpokládal. Teď nám nezbude nic jiného, než čekat, jak se hygiena rozhodne,“ posteskl si starosta Jindřich Skočdopole.

Polná očekává tři různé výsledky. „Buď nám hygiena udělí stejnou pokutu jako předtím nebo dostaneme ještě vyšší. Další možností pak je, že pokutu zruší a nebudeme platit nic,“ nastínil varianty starosta. Pokud se městu nebude rozhodnutí hygieny líbit, je připraveno podniknout ve věci další kroky. „Odvoláme se k další instanci,“ stojí si za svým první muž Polné.

Na krajské hygienické stanici příliš sdílní nebyli. „Do pátku nic nepřišlo. Počítám ale, že rozhodnutí dostaneme tak do dvou dnů. Do té doby nemám, co více bych k tomu řekl,“ uvedl ředitel KHS Jan Říha.

Obyvatelé města ale stále stojí za starostou. „To, že jsme dostali pokutu, nebylo správné. Jindy se děly mnohem horší věci. Naopak si myslím, že loňská pouť nebyla tak špatná a zdála se mi tišší,“ míní Jiřina Moučková.