Huňáček nebyl v původní pětici navržených, o doplnění však požádal exprimátor Vratislav Výborný (SNK-ED). „Takový postup je nestandardní,“ reagoval okamžitě někdejší Výborného rival v ODS, současný náměstek primátora Radek Vovsík. Návrh od Výborného dostali zastupitelé na stůl těsně před hlasováním.

„Na podání takového návrhu mají zastupitelé právo. Rekonstrukce radnice byla v Jihlavě kulturní událostí číslo jedna loňského roku. Architekt Huňáček vydal u té příležitosti knihu, prováděl stovky lidí, trávil tam času…,“ vysvětlil Výborný. „Radnice je perlou města,“ připojil se také zastupitel za ČSSD, historik Zdeněk Jaroš.

„Takto jsme mohli navrhnout a hlasovat i o jiných osobách. Připadá mi to vůči nim nefér,“ poznamenala náměstkyně primátora a předsedkyně kulturní komise Irena Wagnerová (Strana zelených). Na cenu podle ní mohla být navržena například i významná malířka Míla Doleželová, jejíž obraz s osobami s typickýma velkýma očima mimo jiné zdobí lékárnu na jihlavském Masarykově náměstí. „Ta stejně jako Jaroslav Huňáček hlasováním v kulturní komisi (v polovině února - pozn. redakce) neprošla,“ doplnila Wagnerová.

„Pan Huňáček má velké zásluhy na rozvoj města. Prestižní cenu v Jihlavě už ovšem dostal (v roce 2004 za architektonický přínos městu Jihlava a zvláště za projekt budovy Krajského úřadu kraje Vysočina – pozn. redakce). Přiklonili jsme se k jiným osobnostem,“ podpořila Wagnerovou členka kulturní komise Dagmar Brtnická.

Bod byl stažen z jednání. Primátor Jaroslav Vymazal již chtěl přejít k jiné záležitosti, když se ozval historik Jaroš. „Ale to jste nás utřeli,“ pronesl. „Takový postup je nestandardní: Stahovat návrh, o kterém se již začalo jednat,“ přidal se František Zelníček (ČSSD).
Proto došlo na desetiminutovou přestávku a následně na tajné hlasování. V tom Huňáček dostal 21 hlasů, šest zastupitelů bylo proti. Cenu tedy architekt získá.

„V personálních záležitostech je obvyklé, že se hlasuje tajně,“ vysvětlil primátor Vymazal. O ostatních laureátech se přitom tajně nehlasovalo. Ani to vážnosti jednání nepřidalo.
„Já být v pozici Jaroslava Huňáčka, zvažoval bych, že cenu odmítnu,“ přemýšlel člen kulturní Komise, ředitel domu kultury Radek Blecha.
„Mám z toho smíšené pocity. Cenu ale neberu jako osobní. Patří všem, kteří se na rekonstrukci radnice podíleli. Když řeknu, že to bylo kolem 500 lidí, možná nebudu daleko od pravdy,“ podotknul Jaroslav Huňáček.