„Je to problém, který jsem nepředpokládal,“ připustil starosta Jindřich Skočdopole. „Zatím máme zájemce jen o devět parcel z celkových sedmadvaceti.“ Případné zájemce o bydlení ve městě odrazuje hlavně cena 850 korun za metr čtverečný.

„Je to drahé. Raději bych si koupila pozemek jinde a za menší peníze,“ přiznala Jitka Mošnová z krajského města. Cena se zdá vysoká i realitnímu makléři Michalu Kriškovi. „Podle mého názoru je nepřiměřená. Osobně bych za takovou cenu volil jinou lokalitu. V Lukách nad Jihlavou se pozemky prodávají za 550 korun za metr a v Třešti, která se mi zdá s Polnou srovnatelná, jak velikostně, tak infrastrukturou za 560 korun,“ uvedl makléř.

Město ale částku za metr čtverečný snížit nechce. „Neuvažujeme o tom. Za stejnou cenu 850 korun se budou pozemky prodávat teď, stejně jako za měsíc,“ řekl Skočdopole.

Nezájem lidí ale vedení města přece jen k něčemu donutil. „Od čtvrtého kola, které se právě rozeběhlo, jsme o pomoc požádali realitní kanceláře,“ upřesnil první muž města. Polná jich v okolí oslovila necelou desítku a využije nabídky, které budou pro obě strany zajímavé.

Vybudování inženýrských sítí na Palackého sever bude stát 11,2 milionů korun. Přes dva miliony korun žádá Polná financovat od ministerstva pro místní rozvoj. „Uvidíme, jestli dotaci, o kterou žádáme, dostaneme,“ dodal starosta. Dokončit výstavbu inženýrských sítí město plánuje do konce července.