Stěžovali si na špatné dopravní značení. To bylo ale podle firmy D.I.S., která tam pokládala poslední vrstvu asfaltu, v pořádku.

„Ráno na místě zmatkovalo několik desítek lidí. Já sama jsem si sice značení všimla, ale nevěnovala jsem mu moc pozornosti. Předtím tam totiž slepá ulice také byla, stejně jako teď, ale Kolíbl se dal normálně projet. Nejspíš tu ceduli zapomněli sundat. Proto jsem ji teď nebrala vážně,“ připustila Martina Vlachová z Brtnice. „Uzavírka tu byla už před časem, takže jsem si myslela, že to projedu. Nakonec jsem ale musela do Jihlavy polní cestou. Nechtělo se mi to objíždět,“ dodala.

„Ano, ráno tu zmatek byl, ale během dne se to uklidnilo,“ potvrdil starší muž ze Studének, který bydlí v těsné blízkosti silnice. Jméno nechtěl říci kvůli sousedům. Problémy kolem uzavření Kolíblu zaznamenala i policie. „Potíže jsme registrovali hlavně dopoledne,“ řekl policejní mluvčí Jaroslav Bílek.

Problémy mohou řidiči čekat ještě dnes a zítra. „Kolíbl bude uzavřený do pátečních 20 hodin,“ informoval stavbyvedoucí Pavel Bartoň z firmy D.I.S., která silnici rekonstruuje.

Během té doby se udělá nová asfaltová vrstva v délce necelého jeden a půl kilometru, až k odbočce na Puklice. Objízdná trasa vede přes Rančířov. „Je značená dostatečně,“ podotkl Bartoň. „Myslím si, že na objížďku jsou řidiči upozorňováni zřetelně. Cedule jsou už od Brtnice. Kdo nepřehlíží označení slepé ulice, problémy nemá,“ myslí si Jan Matoušek, který jezdí se zásobováním.

I přesto si někteří lidé stěžovali, že o uzavírce informovaní nebyli. „Je pravda, že nám firma D.I.S. dala o plánovaném uzavření vědět až včera (v úterý – pozn. red.). Proto jsme to také nemohli dát řidičům dříve vědět,“ přiznal vedoucí odboru dopravy jihlavského magistrátu Petr Štěpán. „Podle dohody, kterou s firmou máme, to ale stačí,“ uzavřel.