„Kluci si na sídlišti dělají různé rampičky a palety, ale na noc je musí všechny zase uklízet pod stromy,“ osvětlil Miroslav Kouba, který na sídlišti bydlí. „Pořádné místo na jezdění tu opravdu není,“ přitakal místní teenager.

Situace by se časem měla změnit. „Počítáme s tím, že by toto vybavení mělo v budoucnu být na zimním stadionu,“ připustil starosta Roman Fabeš. „Momentálně se připravuje projekt, který by měl prostory stadionu řešit,“ doplnil zastupitel František Čermák.

Skateboardisté už na zimním stadionu jednou byli, ale nechovali se tam podle představ vedení Telče. Proto budou tentokrát zastupitelé neoblomní. Teenagery na místo pustí jen v případě, že splní všechny podmínky, které vedení města má. „Paní, která si je vzala pod svoji ochranu, se tam na ně ale ani jednou nebyla podívat,“ stěžuje si zastupitel.

Podmínek má město hned několik. Všechny z nich bude muset splnit každý, kdo by chtěl plánované prostory na zimním stadionu využívat. „Kluci se budou muset zaregistrovat u sportovního klubu a stát se jeho členy,“ uvedl Čermák. Nikdo ze skateboardistů se ale ještě nepřihlásil. „Máme tu akorát asi patnáctku kluků, kteří jezdí na kolech. Kdyby se ale někdo z vyznavačů prken přihlásil, nebyl by v registraci problém,“ míní předseda klubu Jaroslav Svoboda.

Kromě toho na „skejťáky“ čeká ještě dodržování režimu, který je v místě zaveden. Pokud příznivci „prkna“ podmínky nesplní, nebudou na zimní stadion moci chodit. „Musí být totiž pojištěni a to budou jenom jako členové sportovního klubu,“ odůvodnil zastupitel.

„Kdyby mi někdo takovou podmínku dal, neváhal bych. Alespoň bych mohl využívat lepší vybavení, než které bych si mohl udělat sám,“ míní Jiří Dvořák, který prohání prkno v krajském městě.

Další problém vidí vedení města ve věku dětí, kterým je ve většině případů méně než patnáct. Za tak mladého člověka potom zodpovídá jeho zákonný zástupce. „Musel by se najít někdo starší osmnácti let, kdo by si je vzal na starosti,“ doplnil Čermák.