Bojiště chvílemi připomínala pondělní diskuse vedení Jihlavy s obyvateli sídliště na Březinkách o propojení některých ulic za 11 milionů korun. Velké vášně se rozhořely hlavně po zjištění, že se části lidí dostala do rukou špatná verze hlasovacího lístku, pomocí kterého mají všichni Jihlavané o podobě Březinek rozhodnout.

Chybný hlasovací lístek našel každý, komu už do schránky dorazilo květnové vydání Novin jihlavské radnice. „Na straně 12 měla vyjít anketa k uvažovaným dopravním změnám. Vyšla ale pouze část připraveného textu a bez grafiky, která měla lidi se změnami seznámit a usnadnit jim rozhodování,“ uvedl mluvčí radnice Radek Tulis.

„Za vzniklou situaci se velice omlouvám. Do konce týdne bude do všech domácností doručen kompletní anketní lístek se všemi informacemi a grafickými podklady,“ řekl náměstek primátora Radek Vovsík.

Ani tato odpověď ale šedesátihlavý rozvášněný dav neuspokojila. „Podoba lístku, ani plánované změny se mi nelíbí a zásadně s nimi nesouhlasím,“ rozčílila se Ivana Macková. Podobný názor měla i Radka Šimůnková, která bydlí na Březinově 91. „Propojení ulic Březinova a Na Kopci nechci, měla bych silnici přímo pod okny. V místě, kde by měla vyrůst, si nejen hrají děti, ale chodí tam také spousta pejskařů,“ upozorňuje. Za pravdu jí dal i Jiří Lojka, který bydlí ve stejném čísle popisném. „Zajímalo by mne, jestli se tam někdo z vedení byl podívat,“ rozčiloval se.

Nespokojený se záměrem města byl i architekt sídliště Zdeněk Gryc. „Tím, že se zprůjezdní část Březinek, ztratí sídliště svůj osobitý charakter,“ zlobil se. „Ještě ke všemu si pak tudy budou moci auta zkracovat cestu,“ dodal starší muž.

Situaci nezachránil ani Pavel Domkář z odboru dopravy jihlavského magistrátu, který se snažil příchozím vysvětlit výhody propojení. „Obyvatelům ulice Na Kopci by se přibližně o 3,5 kilometrů zkrátila cesta domů. Další výhodou by byla lepší dostupnost ulice Na Kopci pro sanitky a hasiče, když se ucpe Okružní,“ argumentoval.

Vedení města už jednou propojení ulic Březinova a Na Kopci zamítlo. Někteří zastupitelé ale argumentovali, že by se k této otázce měli vyjádřit také obyvatelé sídliště. Pondělní beseda proto měla za cíl seznámit lidi s promýšleným záměrem.