V příspěvku politik velebil profesionalitu a nasazení, s jakým byl dopaden podnikatel Radovan Krejčíř.

Ten ale není jediným člověkem, který je podezřelý ze spousty zločinů a je nebo byl na útěku. Nemusíme chodit nijak daleko. Pavel Vorlický z Jihlavy okradl o celoživotní úspory desítky obyčejných lidí. Na útěku je přes dva roky. Kdo ho ale z policie hledá se stejným nasazením jako Krejčíře? Nikdo.

Námitky policie, že o Krejčířovi se vědělo, kde je a Vorlického pobyt je neznámý, je dost chabá výmluva. Pokud je čas Krejčíře, čas žní, pak by to měla policie vzít vážně, protože právě Vorlický zostudil policii prakticky stejným způsobem, možná si z ní udělal ještě větší srandu. Utekl totiž i přesto, že byl ve vězení.

Stačilo pouze Vorlického navštívit ve výkonu trestu a vyslechnout ho, protože na něj bylo podáno další trestní oznámení pro milionové podvody. Soudce, který Vorlického pouštěl na podmínku na svobodu, měla policie upozornit, že hrozí, že by mohl uprchnout.

To ale nikdo neudělal a tak se policii už přes dva roky směje další podvodník. Takže čas žní, plodů a zrání je od stínového ministra Bublana příliš velký optimismus. Pokud ovšem už nejsou Vorlickému na stopě.