Obyvatelé nejsou se současným stavem spokojeni a volají po lepších podmínkách.

„Nakoupit se tu momentálně nedá. Byl bych rád, kdyby tu vyrostla nová prodejna. Ta tu byla, ale je z ní ubytovna,“ posteskl si Martin Šafránek, který raději kupuje rohlíky a další potraviny v Telči.

Nespokojená s úrovní prodejního místa je v obci i Vlasta Marková. „Když do kulturního domu nechodíte nakupovat pravidelně, tak vám tam nic neprodají.

Chodí tam jenom asi pět důchodkyň,“ postěžovala si. „Jídlo si také musí člověk objednat dopředu, jinak má smůlu a nic nekoupí. Proto raději jezdím nakupovat autobusem do Telče,“ dodala Marková.

O špatné situaci ví i vedení města.

„Je pravda, že prodej v kulturním domě probíhá, což neodpovídá hygienickým normám. Plánujeme prodejní místo přemístit, ale momentálně máme na účtu jenom 24 tisíc a dluhy za 900 tisíc,“ přiznal starosta Radek Maryška.

Do finančních problémů se podle starosty dostala obec za předešlého vedení, kvůli realizaci dvou největších finančních akcí v historii. „Ubytovna stála přibližně milion sto padesát tisíc a plynofikace 650 tisíc. Ani jednu věc ale ještě nemáme celou zaplacenou,“ doplnil Maryška.

Přečtěte si také:

Řídelov se topí v dluzích