Kupodivu se však netýká spojky ulic, ale lávky. Ta by spojila Březinky s centrem Jihlavy. Vedla by nad údolím se zoologickou zahradou.

Na letáku, který je označen jako vzor pro hlasování v anketě a visí na řadě vchodových dveří i na zastávce městské dopravy, stojí: „Zde, prosím, dopište: Chceme pěší lávku do centra města!!“

„Rozhodně tam nebudu dopisovat to, co si někdo napíše. Lávka, myslím, nechybí. Do města to je 15 minut chůze, což nikomu neublíží,“ reagovala například obyvatelka Březinek Kateřina Masárová.

„Já bych lávku postavil. Ať po ní lidé chodí do města. Mají dávat dvanáct korun za tři zastávky jízdy trolejbusem,“ dumal naopak mladík Petr Tomandl.

„Kampaň považuji za naprosto legitimní. Mám jen obavu, zda její autor nevybral anketní lístky, které použil jako vzor jiným lidem ze schránek,“ vzkázal náměstek primátora Radek Vovsík.

Na letáku není uvedena žádná kontaktní osoba. Oficiální propočty, na jakou sumu by lávka vyšla, zatím neexistují. Šlo by pravděpodobně o investici v řádu desítek milionů korun.