„Už nyní byly vysázené nové stromy před základní školou a prodejnou potravin. Po osazení lavičkami zde vznikne odpočinkový prostor pro žáky školy i nakupující,“ uklidnil obyvatele starosta Roman Fabeš.

Nových 25 stromů se objevilo také kolem kruhového objezdu a stávající zelené plochy budou doplněny květinovou výsadbou. „Nově bude koncipována také zeleň před poliklinikou a hřbitovem U svaté Anny. Nynější přerostlé jehličnany a křoviny příliš krásy nedělaly,“ doplnil první muž města. Strom a popínavé rostliny nahradí také keře u hřbitova.

Stromy z okolí Masarykovy a Svatoanenské ulice zmizely kvůli rekonstrukci chodníků. „V místech za poslední tři roky došlo k výstavbě vodovodních a kanalizačních řádů, domovních přípojek, uložení rozvodů elektrické energie, veřejného osvětlení a optického vedení metropolitní sítě Metnet. Pak dostaly nový povrch také silnice.

„Momentálně v místě dokončujeme dláždění chodníků. Starou betonovou dlažbu nahrazujeme žulovými kostkami a deskami.Pokud se to podaří, chceme ještě letos zrekonstruovat také zeleň a chodníky na Staňkově ulici za zhruba 2,5 milionů korun,“ řekl Fabeš.