Stovka místních a asi sto padesát přespolních zaplnila sál místního kulturního domu. Rodáky uvítal starosta obce ing. Miloš Uhlíř. Představil jim historii i současnost malebné vesničky na Telečsku.

Jedním z účastníků setkání byl i hudebník a malíř Antonín Nosek, nominovaný na Cenu města Jihlavy za celoživotní práci v oblasti hudby." První vztah k hudbě i malířství jsem získával v rodném Sedlejově, tady jsem i poprvé držel v ruce hudební nástroje", popisuje svůj vztah k Sedlejovu Antonín Nosek.

Před několika lety požádali místní Antonína Noska, aby namaloval jeden z obrazů přímo na zeď místního kulturního domu. "Přijel jsem tehdy do Sedlejova vlakem v půl druhé a musel jsem s malováním pospíchat, v osm hodin večer jsme s kapelou Sedlejanka odjížděli hrát", vzpomíná malíř Antonín Nosek.

Rozměry obrazu byly na přání místních trošku větší. Místo původně dohodnutých dva krát jeden metr má dílo skoro pět metrů na délku a tři metry na výšku. "Na malování mi místní připravili improvizované lešení ze čtyř stolů a musel jsem malovat rychle, malířská barva je rychleschnoucí," popisuje malování obrazu Antonín Nosek. Dílo se povedlo a dnes ho mohou obdivovat návštěvníci kulturního domu v Sedlejově.

Vedle malování je sedlejovský rodák Antonín Nosek uznávaným hudebníkem. "Je fakt, že co táta vezme do ruky, tak na to umí zahrát," říká o svém otci syn Zdeněk Nosek. Na setkání rodáků měl Antonín Nosek i výstavu svých obrazů s náměty z okolí Sedlejova. Jeden ze svých obrazů věnoval Antonín Nosek i starostovi Sedlejova Miloši Uhlířovi.

Setkání vhodně doplnila i výstava fotografií z historie a současnosti Sedlejova instalovaná v předsálí kulturního domu.