A ani fakt, že je v sousedství škola a rojí se tam caparti, je nepřiměje šlápnout na brzdu.

Rychlou jízdou si řidiči často zkracují cestu na Znojemskou ulici. A často je to U Dvora o život. Hlavně ráno, když jdou děti do školy a pak odpoledne, kdy jim zase vyučování končí. „Největší provoz je tu v osm ráno a ve čtyři odpoledne. Třicítkou tu jezdí jen málokdo. Auta ohrožují pejskaře a malé děti, které tudy chodí do školy,“ uvedla Lucie Fialová, která tam žije.

Redaktoři Deníku byli v pátek odpoledne svědky, jak automobil pohřební služby projel zatáčkou rozhodně více než padesátkou. Rychlost však není jediným problémem. „Nepřehledná je také křižovatka. Často tu na sebe řidiči troubí a nevědí, kdo z nich má přednost,“ pokračuje Fialová.

Na špatnou situaci si postěžoval i Jiří Pešek, který bydlí v Zahradní ulici. „Poslední dobou se tu počet aut hodně zvýšil. Jezdí tu i náklaďáky, které tudy vozí hlínu ze City Parku,“ vypozoroval.

Stav se nelíbí ani Marii Pomikálkové. „Rychle tu jezdí hlavně motocykly, ale ani auta třicítku nedodržují,“ sdělila a dodala: „Navíc u autoservisu parkují skříňová auta, a když chce člověk přejít silnici, musí jít skoro doprostřed vozovky, protože jinak nevidí.“

Policisté školáky neohlídají

Vedení Seifertovy školy o žádném problému s provozem v ulici U Dvora neví. „Jediné, na co si rodiče stěžovali, je Žižkova ulice. Požadovali, aby na přechodu hlídali policisté, ale to neprošlo,“ řekla ředitelka školy Stanislava Prokešová.

„Bylo mi řečeno, že to nejde, protože je kousek odtud světelná křižovatka a kdyby ještě v místě policisté stáli a řídili provoz, dopravu by to zablokovalo,“ doplnila.

A co na to Městská policie Jihlava? „U Seifertovy školy jsou pravidelně dvě strážnice. Máme omezený počet pracovníků a není v našich silách být na každém přechodu,“ sdělil zástupce ředitele Stanislav Maštera. „O kritické situaci v ulici U Dvora nemám žádné informace. Obyvatelé si však mohou na Magistrátu požádat o zpomalovací prahy,“ poradil.