VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina otevřel své dveře veřejnosti

JIHLAVA - Dny otevřených dveří probíhají od úterý 15. května do čtvrtka 17. května vždy od 8 do 17 hodin. Cílem této akce je snaha o propagaci požární ochrany mezi veřejností.

16.5.2007
SDÍLEJ:

Při požáru jde o vteřiny, když musí jít sací koš do nádrže s vodou, tak se na nějaké osobní nepohodlí nesmí hledět.Foto: DENÍK/Josef Němec

Na stanicích je možné prohlédnout si zázemí a vybavení hasičů, seznámit se s jejich prací a poslechnou si poutavé výklady o činnosti stanice.

„Myslím si, že takováto osvětová akce je pro veřejnost přínosem. Dnes nás navštívilo hodně malých dětí a těm se tady pokaždé moc líbí,“ potvrdil nadstrážmistr Petr Matějka.

„Součástí Dnů otevřených dveří je i soutěž v požárním sportu, na kterou se sjedou závodníci z celé Vysočiny. Ta je nejen divácky atraktivní, ale i velmi důležitá pro fyzickou přípravu hasičů. Mrzí nás, že kvůli počasí musel být zrušen běh na sto metrů překážek, v tom naše směna vyniká,“ dodal trochu zklamaně.

Z jeho výpovědi bylo jasné, že i samotní hasiči si dny s veřejností opravdu užívají. Akci si chválily i učitelky základních škol, které se v hojném počtu dostavily.

Samotné děti byly nadšené. Ne každý den mají příležitost usednout za volant hasičského vozu, nebo si nasadit opravdovou záchranářskou helmu. Pro velkou oblibu plánují jihlavští požárníci pokračovat v tradici Dní otevřených dveří i nadále.

Zeptali jsme se dětí, zda by se jim práce hasičů líbila a proč


Karina Piskorová, 9 let, Jihlava, žačka ZŠ Jarní

Já bych hasičem být nechtěla. Bála bych se jít do hořícího domu a někoho odtud vytahovat. Taky bych se bála vylézt tak vysoko po žebřík. Hasiči musí být hodně stateční hrdinové. Já bych byla mnohem raději prodavačkou. To by mě určitě bavilo.

Petr Demeter, 7 let, Jihlava, žák ZŠ Jarní

Mě by se práce hasiče moc líbila. Ohně bych se určitě nebál. Líbilo by se mi, kdybych někoho zachránil a byl pak v televizi. Také bych mohl lézt po žebříku a po střechách. To by bylo dobrodružství. Ve škole mi to zatím moc nejde, ale budu se hodně snažit, abych se k hasičům dostal.

Zdena Cínová, 10 let, Jihlava, žákyně ZŠ Jarní

Já bych chtěla být také hasička. Hlavně proto, abych mohla jezdit s tím velkým autem a někoho vytahovat. Moc se mi líbí, když houkají a blikají sirény. Ostatní práce jsou nuda. Učím se dobře, nejde mi jen matika, takže by mě možná k hasičům vzali.

Petr Charvát, 8 let, Jihlava, žák ZŠ Jarní

Hasiči se mi líbí, ale raději bych byl policajtem. Hlavně proto, že mají pistole a pendrek a můžou honit lumpy. Zatím jsem ale ještě nikoho nezachránil. Kdybych našel někoho zraněného, vím, že mám volat na záchranku. Má číslo 155. V naší rodině bych byl první policajt.

16.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení