Důchodkyně společně s manželem vlastní pozemek v těsné blízkosti místního kulturního domu a obviňuje vedení obce, že jí na něj vyváží nepořádek. Starosta oproti tomu zase argumentuje faktem, že manželé místo toho obhospodařují část obecního pozemku. Smír obou znepřátelených stran je zatím v nedohlednu.

„Na katastru jsme zapsáni jako majitelé pozemku za kulturním domem my, ale obec nám sem vyváží nepořádek,“ rozčílila se Marie Šebestová. „Válí se tu stará kamna, tašky a guma od auta, a jenom nám to tu kontaminuje půdu. Všechen nepořádek prosakuje do země,“ dodala.

„Tašky jsou obecní, ale máme je tu z toho důvodu, že Šebestovi místo tohoto pozemku využívají jiný. Na tomto jsme se mezi sebou ústně dohodli,“ oponuje starosta Bohumil Novák. „Žádná ústní dohoda neexistuje. Pozemek, který jsme v roce 1968 od obce dostali k užívání, byl bezcenný. Až my jsme ho zúrodnili a používali jsme ho jako část zahrady. Teď je na něm tráva. Když jsme se tehdy dohadovali, jeho cena byla pět korun za metr čtverečný. Oproti tomu náš pozemek má hodnotu 35 korun za metr čtverečný,“ pokračovala důchodkyně. „Udělala se změna územního plánu a i obecní část má nyní stejnou cenu,“ podotkl starosta.

Obě znepřátelené strany se mezi sebou už několikrát snažily dohodnout, ale zatím marně. „Požadujeme, aby nepořádek zmizel,“ trvá na svém Šebestová. „Nic odstraňovat nebudeme, dokud Šebestovi neuvedou do původního stavu pozemek, který užívají a mají ho oplocený,“ řekl první muž obce. „Pozemek mohou mít volný do půl hodiny,“ reagovala důchodkyně.

Mezi manželi a obcí troskotaly i snahy o odkup. „Dostali jsme od obce návrh smlouvy, ale nemohli jsme ji akceptovat. Starosta v ní požadoval, abychom si nechali zaměřit jejich pozemek a koupili ho a oni že stejnou věc udělají u toho našeho a část peněz nám doplatí,“ uvedla Šebestová. „Je to v naší obci běžná praxe. Děláme to tak vždycky,“ uzavřel starosta.