Přesné datum vzniku jihlavské zoologické zahrady však nikdo nezná. Dle vyjádření tiskové mluvčí je “jisté, že původní zookoutek začal vznikat během roku 1957, statut zoologické zahrady však získal až v 80.letech minulého století“

Předvojem a zároveň pozvánkou na 50. narozeniny jsou divadelní happeningy jihlavských souborů T.E.J.P a De Facto Mimo, konajících se v těchto dnech Na Masarykově náměstí. Ve středu v 15:00 hodin se přesunou herci i se zvířecím průvodem směrem do jihlavského ZOO, kde už od rána budou probíhat různé speciální atrakce.

A co si pro nás areál ZOO připravil? K vidění bude výstava tradičních afrických dřevořezeb, výstava vtipů se zvířecí tématikou,a tři pohádková divadla. Sokolníci ze Žlebů ukáží výcvik dravců a sov, dále se můžete s místními ošetřovateli zúčastnit komentovaného krmení zvěře. Chybět nebudou ani hudební vystoupení, zahrají dvě hudební skupiny Nsango Malamu a Tshikuna pocházející přímo z Afriky.„U vstupu si děti budou moci namalovat zvířecí obličeje“doplnila tisková mluvčí zoologické Kateřina Kosová.

Zvířecí průvod, který by měl dorazit kolem půl čtvrté odpolední, otevře fiktivní první plavbou dětské hřiště nazvané podle Noemovy Archy, dále pak vypustí surikaty do venkovního výběhu a zúčastní se poklepu základního kámene expozice Stehlandský ostrov. Během odpoledne proběhne křtění nových zvířecích přírůstků, mezi nimi nebude chybět, zebra damarská a ani ježci ušatí. Hrošíka liberijského přijede uvítat na svět herečka Anna Polívková. “Lidé také poprvé uvidí mládě levharta perského a nové uspořádání pavilonu šelem,“prozradila Kosová.

Po celý středeční den platí v areálu zoologické zahrady poloviční vstupné a otevírací doba bude prodloužena až do sedmé hodiny večerní.