Dlouhé kolony, vysoká hladina hluku, zápach výfukových plynů, vysoké teploty a nervózní řidiči. To je od soboty typický obraz Jiráskovy ulice vJihlavě. Důvodem zvýšeného provozu je uzavírka příjezdové trasy do krajského města směrem zPelhřimova.

V první pracovní den ráno však tyto problémy eskalovaly. Nejvíce postiženi jsou obyvatelé okolních domů, kterým provoz na frekventované ulici zasahuje do každodenních životů. „Doprava mi vadila i předtím, ale teď po tom odklonu je to hrůza. Vnoci nemůžeme spát, musíme zavírat okna a to je vhorku, které je i vnoci, velice nepříjemné. Ve dne je problém přejít i ulici,“ sdělil Deníku Pavel Mikuš zulice Jiráskova.

„Provoz zde byl i předtím, ale teď je to opravdu hrůza. Vím o tom. Sám jsem ráno zůstal v koloně, ale ty dva měsíce to musíme vydržet. Je sice nemilé, že vše probíhá v tomto období, ale jindy se stavět nedá. Prozatím si na velký provoz nikdo nestěžoval,“ uvedl Ján Tinka, vedoucí odboru dopravy jihlavského Magistrátu.

Řidiči, kteří potřebují do centra nebo pouze projet městem, volí ze dvou variant. Jednou je trasa přes Jiráskovu ulici a následně přes navazující Brněnskou. Druhá možnost je opačným směrem ulicí Romana Havelky. V obou případech se ale tvoří kolony.